ORNITOLOGINĖ EKSPEDICIJA

Balandžio 22 d. grupė mūsų gimnazistų: Karolina Klimaitė, Fausta Žalnieraitytė, Meda Grigišaitė, Vytautas Zokas bei ornitologė Viktorija Birgiolienė ir biologijos mokytoja Indrė Venskuvienė keliavo į ornitologinę paukščių stebėjimo ekspediciją. Išvyka prasidėjo Kintuose, tęsėsi Stankiškių pievose, buvo aplankyta Kniaupo įlanka. Tada atvykome į Ventės ragą. Ten turėjome edukaciją, kurią pravedė ornitologijos įžymybė, daugelio knygų apie paukščių autorius ir paukščių žiedavimo ekspertas Vytautas Jusys. Mokslininkas aprodė didžiausią pasaulyje paukščių gaudyklę, supažindino su paukščių migracijos ypatumais, pademonstravo kaip žieduojami paukščiai. Iš Ventės rago pasukome į Sakučius bei Bundulų mišką. Jame miškininkas Karolis Birgiola papasakojo apie globalinės problemos – klimatinio šiltėjimo – padarinį eglių nykimą. Dėl neužšąlančių žiemų ir miške besilaikančios drėgmės, nyksta eglių apsauginis sluoksnis – sakai. Dėl šios priežasties medžius naikina žievėgraužis tipografas. Visos šios kelionės metu ,,apsiginklavę“ žiūronais pastebėjome net 51 paukščių rūšį! Daugiausia pastebėta gaidukų (50 vnt.), rudagalvių kirų (11 vnt.), pilkosios gervės (10 vnt.), didžiojo kormorano (9 vnt.), gulbės nebylės (8 vnt.). Juodagalvė devynbalsė, ankstyvoji pečialinda, lygutė, kuosa, kukutis, geltonoji starta, svilikėlis, žaliakojis tilvikas bei nendrinė lingė buvo pastebėti vos vieną kartą. Džiagiamės lepinančiu oru ir turininga diena!