Kovo 12 dieną 14 val. Klaipėdos universiteto „Žemynos“ gimnazija organizavo X Klaipėdos miesto ir regiono gimnazijų mokinių ANTIKOS KULTŪROS konkursą „VENI. VIDI. VICI“. Mūsų gimnazijai atstovavo „Legionierių“ komanda, kurią sudarė 3eko1 rimtai nusiteikę ir ypatingai kovai pasiruošę vyrukai. Kadangi konkursas vyko iškart po Kovo 11-osios, tad visus dalyvius pasveikino „Žemynos“ choreografijos mokytojos bei vienuoliktokių paruoštas šokis „Laisvės įkvėpti“, o teatro mokytojo ir abiturientų paruoštas meninis etiudas „Nesantaikos obuolys“ leido pasimėgauti įdomia kultūrine improvizacija.
Šiais metais vyko nuožmi kova dėl prizinių vietų, nes dalyvavo net 12 komandų. Konkurso metu mokiniams buvo pateikti klausimai iš Renesanso kultūros, antikinės mitologijos, menų (literatūros, dailės, architektūros), mokslo, lotynų kalbos pradmenų (žymesni posakiai, žodžių semantika). Konkurso dalyviai turėjo atpažinti antikos ženklus ne tik praeities kultūroje, bet ir šiandienos realijose. Konkursą sudarė keturi turai iš šių sričių: istorija ir mokslas, menas ir filosofija, antikinė literatūra, mitai ir legendos, lotynų kalba, sentencijos ir frazeologizmai. Nors mūsų gimnazijos „Legionierių“ komanda prizinių vietų nelaimėjo (nedaug trūko), tačiau tikrai sužinojo daugiau apie antikinę kultūrą ir jos reikšmę mūsų dabarčiai. Galimybė praplėsti savo akiratį ir pasitikrinti žinias ragina nesustoti ir dar atsakingiau žvelgti į mokymosi procesą.




