Aleksandro Puškino gyvenimas ir kūryba  mokinių kūrybinėje bei tiriamojoje veikloje

Birželio 6 d. minimas garsiojo romantizmo epochos kūrėjo Aleksandro Puškino jubiliejinis gimtadienis – šiemet sukanka 220 metų nuo poeto gimimo. Šiai progai paminėti birželio 4 d. Klaipėdos „Vėtrungės“ gimnazijoje vyko baigiamasis Klaipėdos miesto mokyklų projekto „A. Puškino gyvenimas ir kūryba  mokinių kūrybinėje tiriamojoje veikloje“ ir metodinės dienos „Mokinių tiriamosios ir kūrybinės veiklos iššūkiai rusų (užsienio) kalbos mokytojo darbe“ renginys.

Renginio pradžioje visus užbūrė ir pakylėjo nuo kasdienybės rūpesčių į aukštesnes būties sferas Viačeslavo, Janos, Vladimiro ir Antoninos Tarasovų atliekami vokaliniai ir instrumentiniai kūriniai. Svajingą romantinę renginio nuotaiką pratęsė ansamblio „Mi Vida“ atliekamas valsas „Tobulas jausmas“ (vadovė Vida Ruikienė), „Vėtrungės“ gimnazistės Radvilės Damošiūtės išraiškingai skaitomas A. Puškino „Tatjanos laiškas Oneginui“, Klaipėdos „Aitvaro“ gimnazijos moksleivių smagi ir šmaikšti A. Puškino „Pasakos apie carą Saltaną“ inscenizacija (mokytojos Natalija Baltadžy, Svetlana Repova, Mariana Rudenkova, Tatjana Kapustina, Virginija Valasevičiūtė) ir „Vėtrungės“ gimnazijos mokinės Urtės Šimkutės jautriai atliekama S. Bacho arija.

Po Klaipėdos „Vėtrungės“ gimnazijos pavaduotojos Rasos Pragulbeckienės ir rusų kalbos mokytojos Tatjanos Darulienės šiltų sveikinimo žodžių Klaipėdos miesto mokymo įstaigų moksleiviai pristatė savo tiriamąją ir meninę veiklą. Gedminų progimnazijos moksleivės Elzė Jokubaitytė, Rusnė Šakinytė pristatė pranešimą „A. Puškino vaikystė“, o Rasa Ruškytė padeklamavo eilėraštį „Žiemos kelias“ (mokytojos Ruslana Jaburova, Natalija Deviatajeva). Eduardo Balsio menų gimnazijos moksleivės Austėja Zovytė ir Milantė Katkutė pristatė tyrimą „A. Puškinas ir jo auklė Arina Radionovna“, o Indrė Karbauskaitė – „Pasaką apie mirusią caraitę ir septynis karžygius“ (mokytoja Diana Gedvilienė). VšĮ Klaipėdos laivų statybos ir remonto mokyklos mokiniai Lukas Lileikis ir Justinas Smulkis pristatė savo kūrybinius darbus A. S. Puškino pasakų tematika (mokytoja Tatjana Mikelevič). Gimnazistas Astijus Kundrotas iš Hermano Zudermano gimnazijos pristatė tyrimą „Tremtis į pietus (1820–1824)“, o Lukas Senkevičius perskaitė ištrauką iš poemos „Eugenijus Oneginas“ (mokytoja Natalja Orlovskaja). Baltijos gimnazijos moksleiviai Maks Latvis, Benita Jonušaitė ir Kasparas Bubnovas skaitė pranešimą „A. S. Puškino vedybos“, o Erika Majūtė padeklamavo eilėraštį „Natalja Puškina“ (mokytojos Vera Garičkina, Rima Gaižauskaitė). „Santarvės“ progimnazijos moksleivė Anastasija Zakrevskaja įspūdingai atliko romansą „Menu akimirką žavingą“, o Danila Kolodoev – „Aš jus mylėjau“ (mokytoja Jelena Kozlovskaja). „Verdenės“ progimnazijos mokiniai Marius Malcius ir Augustė Kaunaitė pristatė tiriamąjį darbą „Poeto paskutinieji gyvenimo metai (1830–1837)“ (mokytoja Larisa Nečepurenko).

Intensyvią renginio darbotvarkę praskaidrinus „Vėtrungės“ gimnazijos merginų ansamblio „M+Still“ dainai „Mano Lietuva“ (mokytoja Vida Auglienė), toliau pristatyti metodinės dienos „Mokinių tiriamosios ir kūrybinės veiklos iššūkiai rusų (užsienio) kalbos mokytojo darbe“ tiriamieji darbai. Klaipėdos licėjaus mokytojos Svetlanos Rybakovos vadovaujami mokiniai Alanas Soročinskis ir Danielius Paulauskas pristatė tiriamosios veiklos referatą ir pranešimą „A. Puškino ir mūsų dienų licėjus“, o Liepa Mockutė, Rokas Benikas, Viltė Benkunskaitė, Aksinja Mokina, Domantas Šeimys, Vaiva Petrauskaitė ir Tomas Žadvydas – modernią A. Puškino „Pasakos apie žvejį ir žuvelę“ inscenizaciją. Klaipėdos „Vėtrungės“ gimnazijos mokytojos Tatjanos Darulienės vadovaujamos moksleivės Austėja Petrošiūtė ir Rūta Aleksejūnaitė skaitė pranešimą „Puškinas ir Lietuva“, o Elijas Žemgulis ir Eglė Palubinskaitė pristatė anketinio tyrimo apie A. Puškiną rezultatus. Renginį baigė Klaipėdos „Vėtrungės“ gimnazijos mokytojos Kristinos Lenartaitės-Gotaučienės parengtų moksleivių Deimantės Nacevičiūtės ir Karinos Sobutaitės pranešimas „A. Puškino vertimai į lietuvių kalbą“.

Renginį stebėjo ir vertino iškili ir kompetentinga komisija – „Vėtrungės“ gimnazijos pavaduotoja Rasa Pragulbeckienė, Klaipėdos universiteto Socialinių ir humanitarinių mokslų fakulteto Kalbų ir socialinės edukacijos centro docentė dr. Olga Aleksejeva ir doktorantė Arina Ivanickaja. Visų ugdymo įstaigų moksleivių tiriamuosius ir kūrybinius darbus komisija įvertino labai gerai. Visi renginio dalyviai ir jų mokytojai apdovanoti padėkos raštais ir saldžiaisiais prizais.

Renginys nebūtų įvykęs be šauniųjų „Vėtrungės“ gimnazistų – Ryčio Šertvyčio, Alinos Skvarčinskaitės, Viliaus Rudgalvio ir Tado Kizelio pagalbos. Nuoširdžiai dėkojame visiems renginyje dalyvavusiems moksleiviams, jų mokytojoms, žiūrovams ir renginį organizuoti padėjusiems vėtrungiečiams.

 

Tatjana Darulienė ir Kristina Lenartaitė-Gotaučienė