Frankofonija: veiklų dermė veikliems

Prancūzija – šalis, kuri garsėja romantika, Eifelio bokštu, kruasanais, garsiais rašytojais bei jų kūriniais, o pati kalba išsiskiria savo švelniu, ausiai maloniu tarimu. Prancūzai ją myli ir džiaugiasi, jog šiandien pasaulyje prancūzakalbių suskaičiuojama net 274 milijonai. Jų yra ir Lietuvoje. Pagerbiant prancūzų kalbą bei frankofoniškąsias kultūras, kovo 20-ąją yra minima tarptautinė Frankofonijos diena. Lietuvoje šiai šventei švęsti yra skiriamas net visas mėnuo. Tad kovo 15 d. ketvirtadienį Klaipėdos Ievos Simonaitytės bibliotekoje vyko jaukus ir prancūziška atmosfera alsuojantis renginys. Vos įėjusius žmones pasitiko atpalaiduojanti, romantiška, prancūziška muzika, kuri akimirksniu visus perkėlė iš pajūrio į svajingąjąPrancūziją.
Renginys prasidėjo akordeonu atliekamu kūriniu „La valse d‘Amelie“ („Amelijos valsas“). Pasveikinimo žodį tarė ir prancūzų garbės konsulas Olivier Criou. Tada sekė mokinių iš Vėtrungės gimnazijos, Vytauto Didžiojo gimnazijos, Ąžuolyno gimnazijos, Aukuro gimnazijos, Smeltės progimnazijos, Martyno Mažvydo progimnazijos ir Palangos Senosios gimnazijos pasirodymai, kuriuose buvo skaitomi garsiausios prancūzų poemos, eilėraščiai, ištraukos iš vienų žinomiausių knygų „Paryžiaus katedra“ ir „Mažasis princas“, prancūziškai dainuotos dainos, kai kurios jos net buvo pagražintos šokiais, taip pat groti muzikiniai kūriniai.Renginio pabaigoje, norint padėkoti, kad žmonės, besidomintys Prancūzija ir jos kalba, vienijasi, noriai dalyvauja šventėse, susibūrimuose, garsina šią gražią kalbą, buvo apdovanoti padėkomis bei gausiomis dovanomis iš Prancūzijos. Žinoma, nebuvo pamiršta ir frankofonijos daina, kuria ketvirtadienio šventė ir  buvo baigta.

Vanesa Niurnaitytė 1e