Vėtrungietės pasiekimai pasauliniame „TeenEagle“ anglų kalbos konkurse

Šių mokslo metų pabaiga, birželio 18-25d., „Vėtrungės“ gimnazijos  3d klasės mokinei Auksei Janušauskaitei buvo ypatinga, kadangi ji kartu su kitais 250 dalyvių iš daugiau nei 50 pasaulio šalių dalyvavo pasaulinio „TeanEagle“ anglų kalbos konkurso finale Londone. Finalo metu mokiniai dalyvauja keturiuose skirtinguose konkursuose: Įtaigaus kalbėjimo (Persuasive Speaking), Rašymo iššūkyje (the Writing Challenge), Žinių viktorinoje (the Knowledge Quiz) ir Rašybos konkurse (the Spelling Bee). Taip pat „TeenEagle“ finale vyksta du pasirenkamieji konkursai, tai Trumpo filmuko arba Talentų šou, kuriame dalyvavo ir mūsų vėtrungietė Auksė.

 

Štai pačios Auksės mintys apie šį konkursą:

„Šių metų birželio 18-25 dienomis turėjau progą dalyvauti tarptautinio anglų kalbos konkurso „TeenEagle” finale, vykusiame Londone. Šis konkursas parodė, kad žmonės iš skirtingų šalių gali draugiškai konkuruoti, rūpintis vienas kitu ir darniai veikti drauge, netgi stresinėse situacijose.

Dar pirmomis konkurso dienomis man pranešė, kad pirmą kartą konkurso istorijoje finale dalyvauja atstovė iš Lietuvos. Visiems atrodė, kad mano sprendimas dalyvauti konkurse nepaisant to, kad aš žinojau, jog teks vykti be lydinčio mokytojo ir tėvų bei, kad likus kelioms savaitėms iki konkurso pasitraukė jų partneris Lietuvoje, buvo labai drąsus. Tačiau man nebuvo baisu ir mane labai greitai po savo sparnu priglaudė komandos iš kitų šalių. Aš tapau tai vienos, tai kitos šalies „globotine”, kurią jie mielu noru visur fotografavo su Lietuvos vėliava. Lietuvos vėliava mane lydėjo visur: ji buvo mano plaukuose, ant riešo arba gaubė mano pečius ir plevėsavo draugiškame vėjelyje.

„TeenEagle” konkurso organizatoriai ir visa likusi komanda visą savaitę slėpė nuo mūsų tai, kad tikrieji jo nugalėtojai bus ne tie, kurie surinks aukščiausius įvertinimus, o tie, kurie atvers savo širdis kuo daugiau naujų žmonių. Tai suprasdama aš į apdovanojimų ceremoniją atvykau jau jausdamasi tarsi aš nugalėjau, nes aš sugebėjau atverti savo širdį atstovams iš Malaizijos, Kazachstano, Tadžikistano, Turkijos, Albanijos, Kambodžos, Indonezijos ir Brazilijos. Žinoma, sidabro medalis tik įtvirtino tą faktą, kad aš ten vykau ne veltui ir, kad mano darbas atsipirko. Savaitę užbaigėme ašarų jūromis ir skaudančiomis širdimis, kai supratome, kad su daugeliu daugiau nebesusitiksime. Bet vis tiek esu be galo dėkinga savo tėvams, artimiesiems ir savo anglų kalbos mokytojai, Daivai Ivaškevičiūtei, už begalinį palaikymą. Taip pat, tariu „AČIŪ“ ir muzikos mokytojai, Vidai Auglienei, kurios dėka lietuvių liaudies daina ir tautinis kostiumas lydėjo mane apdovanojimų ceremonijos metu.“

Džiaugiamės mūsų mokinės Auksės nesenkančiu noru, energija bei troškimu dalyvauti įvairiuose konkursuose, demonstruoti savo gebėjimus ir talentus bei didžiuojamės jos pasiekimais.