Tarptautinė šokio diena-balandžio 29 d.

Pirmasis ir antrasis karantinai pristabdė bet kokią fizinę veiklą, tuo pačiu ir šokio. Tačiau „Vėtrungės“ gimnazijos 3B šokio grupės mokiniai ir NVŠ šiuolaikinių šokių grupės „Mi Vida“ šokėjai aktyviai įsijungė į virtualią choreografinę veiklą. Šių mokinių ir kitų nuostabių, mus palaikančių šokio entuziastų dėka, gimė nuotaikingas virtualus projektas #ŠOKISIŠLAISVINA. Projektas skirtas Tarptautinei Šokio dienai, kuri minima balandžio 29 dieną. Ši šventė švenčiama nuo 1982 metų, UNESCO sprendimu. Ji sutapatinta su prancūzų baletmeisterio Žano Žoržo Noverio gimtadieniu. Ž.Ž. Noveris (1727-1810 m.) buvo žymus choreografinio meno reformatorius ir teoretikas, „šiuolaikinio baleto tėvas“. Dėkoju mokiniams, jų draugams ir net šeimos nariams, atsiliepusiems į kvietimą dalyvauti virtualiame šokio projekte. Visiems, kurie pasitelkę savo kūrybiškumą, gerą nuotaiką, mokėsi šokį, jį filmavo ir tokiu būdu išreiškė savo požiūrį į judesio svarbą žmogaus gyvenime.  Absoliučiai visi mokinių filmuoti šokio variantai be galo džiugina, tačiau vienas iš jų – ypatingai originalus, kūrybiškas ir labai taikliai atliepiantis šių dienų aktualijas. Tai Egitos Rimkutės (3c gimn. kl.) pristatytas šokio vaizdo įrašas. Motyvuoja ir įkvepia tokia graži mokinių iniciatyva. Su Tarptautine Šokio diena sveikinu visus šokio mėgėjus ir šokiui neabejingus!  Virtualus šokio projektas #ŠOKISIŠLAISVINA  (projekto nuoroda) https://youtu.be/4geG7VJBpTA  „Kūrybiškiausias“ projekto šokio pristatymas (E. Rimkutė 3c kl., M. Narkutė 3c kl., E. Rimkus VU studentas)  (šokio nuoroda) https://youtu.be/azwTk-d0jTc