Sportinis – edukacinis renginys „Draugystės galia“

Baltijos jūros paplūdimyje džiugia nuotaika dalinosi didelis būrys vaikų ir jaunuolių, atvykusių į Klaipėdos miesto mokyklų mokinių sportinį-edukacinį renginį „Draugystės galia“. Klaipėdos miesto pedagogų ir švietimo kultūros centro mokytojų padėjėjų ir fizinio ugdymo mokytojų metodinių būrelių tarybų parengtos renginio rungtys ir pramogos, atitinkančios kiekvieno mokinio gebėjimus ir specialiuosius ugdymo(si) poreikius, sukūrė mažiausiai varžančią aplinką. Renginio organizatoriai, tokia aktyvia bendravimo forma skatindami dalyvauti švietimo bendruomenės gyvenime, siekė stiprinti mokinių savarankiškumą, ugdyti visų mokinių, ypač turinčių specialiųjų poreikių, pasitikėjimą savimi. Tokiais susibūrimais ir smagiomis veiklomis neformalioje aplinkoje galima plėtoti ugdytinių tarpusavio bendravimą ir bendradarbiavimą, toleranciją vieni kitiems.

Šiame renginyje savanoriavo mūsų gimnazijos mokinai, kurie yra projekto „Svajonių komandos“ nariai: Ugnė Taliataitė, Gabrielė Petreikytė, Mindaugas Pocius, Auksė Jakomaitė, Goda Adomavičiūtė, Gabija Erlickytė, Lonita Timofejeva, Beatričė Genytė. Šis projektas skirtas mokinių lyderystės ugdymui. Ruošdamiesi šiam renginiui bendradarbiavome su „Versmės“ progimnazija ir „Varpo“ gimnazijos „Svajonių komandos“ nariais. Renginys praėjo šauniai: tiek dalyviai, tiek savanoriai patyrė gerų, gražių emocijų.

Ugnė dalinasi mintimis apie renginį: ,,Nauja patirtis rengiant tokio pobūdžio užsiėmimus paliko daug emocijų. Visiškai nesitikėjome tiek pozityvo ir noro iš dalyvių, kurie taip aktyviai dalyvavo kiekvienoje veikloje. Susipažinome su daug šiltų ir veiklių žmonių. Taip pat, pamatėme kaip svarbu tolerancija ir empatija mūsų aplinkoje. Tikiuosi dar daugiau tokių galimybių, kurios praskaidrinti dienas vaikams, kurie turi specialiųjų poreikių“.

Draugystė galia jau antrus metus apjungia įvairių poreikių vaikus prie jūros. Viliamės, kad šis renginys taps tradiciniu!

Fizinio ugdymo mokytoja Laima Ložienė