Miško brolių takais

Lapkričio 18 d. mūsų gimnazistai dalyvavo edukacinėje programoje „Miško brolių takais”. Nuoširdžiai, paprastai ir remdamasis asmenine patirtimi vadovas Aurimas  per  vieną valandą tarytum visam likusiam gyvenimui įdiegė laisvės kovų atminimo svarbą ir demokratijos siekį. Negirdėti pasakojimai surinkti iš amžininkų prisiminimų, fotografijos,  žibalinė lempa, granatos žiedelis, autentiški ginklai, spausdinimo mašinėlė ar atkurtos  uniformos apsirengimas leido bent trupinėliu prisiliesti prie partizanų gyvenimo, kuris nebuvo saldus.  Taip pat mokiniai išmoko atpažinti skiriamuosius ženklus, perskaitė partizanų priesaiką, susipažino su slapyvardžių tradicija, poezija. Visgi svarbiausią šios programos veiksmo dalį paliko Aurimas mums – domėtis ir rinkti senelių ar prosenelių atsiminimus, rinkti išlikusią atributiką, o jei nežinome, kur ją dėti, padovanoti muziejams.