MEPA projekto finalininkų kelionė

Spalio 25 d. prasidėjo MEPA jaunųjų ambasadorių Viltės Nausėdaitės, Emilės Jasaitės, Pijaus Petkevičiaus, Radvilės Damošiūtės ir vyresniosios ambasadorės mokytojos Reginos Mickutės kelionė į Strasbūrą. Keliavome su trisdešimčia bendrakeleivių iš Lietuvos mokyklų, tapusių MEPA projekto nugalėtojais: Klaipėdos „Varpo“, Kalvarijos, Ylakių, Vilniaus „Juventos“, Šiaulių „Juliaus Janonio“ gimnazijų moksleiviais ir mokytojais. Pirmoji kelionės stotelė – Dresdenas, žymus Vokietijos miestas, garsėjantis neeiline architektūra. Nors susipažinti su kultūriniu ir politiniu atžvilgiu svarbiu Vokietijos miestu turėjome tik pusdienį, įspūdį jis mums paliko nemažą. Apsilankėme „Senųjų meistrų paveikslų galerijoje“. Zwinger – tai vienas žymiausių muziejų pasaulyje. Džiaugėmės galėdami savomis akimis pamatyti visame pasaulyje vertinamus meno kūrinius, tokius kaip Rafaelio „Siksto Madoną“, Džordžonės „Miegančią Venerą“, Breigelio Vyresniojo „Babelio bokštą“. Trečiasis kelionės rytas prasidėjo su jauduliu, juk kiekvieno iš mūsų laukė pagrindinė kelionės tikslo diena Strasbūre – apsilankymas Europos Parlamente. Diena jame buvo intensyvi ir produktyvi: susiskirstėme darbo grupėmis pagal frakcijas, tam ir iš anksto ruošėmės nuo rugsėjo mėnesio; didžiojoje posėdžių salėje užėmėme europarlamentarų vietas, kur grupelė mokinių iš kiekvienos šalies pristatė savo valstybę, mokyklas; dalyvavome apklausoje apie Europos Sąjungą, jos indėlį, svarbą mums, jauniems žmonėms, ir šaliai; klausėme įvairių paskaitų, kurias vedė europarlamentarai iš skirtingų šalių; žaidėme „Eurogame“ žaidimą su bendraamžiais iš įvairių ES šalių; diskutavome pagal iš anksto pasiruoštas temas apie jaunimą, emigraciją, Europos ateitį. Drąsiai galiu teigti, jog laikas, praleistas šioje ES institucijoje, buvo įsimintinas – turėjome puikią galimybę pamatyti, kaip viskas „veikia“ iš labai arti, sutikti daug naujų žmonių, gauti naujos patirties. Vakarą vainikavo ekskursija po užburiantį naktinį Strasbūrą. Įspūdžiams ir emocijoms vos šiek tiek susigulėjus, mūsų laukė Paryžius – svajonių ir meilės miestas. Aplankėme kvepalų muziejų, įstabiuosius Eliziejaus laukus, vieną seniausių Europoje Sorbonos universitetą, Triumfo arką, lankomiausią pasaulyje objektą – Eifelio bokštą. Nors oro sąlygos tądien nebuvo itin palankios, o eilėje laukėme ne vieną ir ne dvi valandas, panorama, kurią pamatėme užkilus į antrąjį Eifelio aukštą, užbūrė. Lempučių šviesomis apgaubtame mieste plaukėme Senos upe, dalijančia Paryžių į dvi dalis. Turėjome galimybę pamatyti Prancūzijos sostinę kitu rakursu. Daugiausia turistų kiekvienais metais sulaukiantis Paryžius mus džiugino ir kitais objektais – garsiuoju Luvru, menininkų meka dedikuojamu Monmartru, paslaptingąja Dievo Motinos katedra. Paryžiuje, kaip ir buvo tikėtasi, kiekvienas atrado tai, ko ieškojo ir ko tikėjosi. Kelionei einant į pabaigą, užsukome į jaukų, turistų neperpildytą Belgijos miestą Gentą. Jo centras labiausiai lankoma vieta, o nuostabi architektūra ir istorija žavi kiekvieną čia apsilankiusį.Nesumeluosiu, jei pasakysiu, jog ši savaitė kiekvienam iš mūsų buvo itin turininga ir įsimintina. Džiaugiamės aplankę net 3 šalis, pamatę tikrąją Europos Parlamento virtuvę Strasbūre, užmezgę glaudų ryšį su bendrakeleiviais, galėję pažinti kiekvieną nuodugniau, pasisemti teigiamų emocijų. Svarbiausia – grįžome praturtėję.

MEPA projekto jaunoji ambasadorė

Viltė Nausėdaitė