Įspūdžiai iš tarptautinio technologijų konkurso „Ventspils IT challenge 2022“.

Klaipėdos „Vėtrungės“ gimnazijos mokinių komanda TeamMultiPlayer (TMP) – Martynas Griščiukas, Titas Bertulis ir Paulius Sadauskas, gruodžio 7–9 dienomis dalyvavo tarptautinio informacinių technologijų konkurso „Ventspils IT challenge 2022“ finale.

„Ventspils IT Challenge konkursas“ vyksta jau septintus metus iš eilės.  Jaunuoliai iš Latvijos, Estijos ir Lietuvos priėmė Ventspilio miesto iššūkį, norėdami parodyti savo įgūdžius kūrybiškai panaudoti informacines technologijas. Šių metų tema buvo skirta eksperimentams, o finalinis renginys vyko naujajame Mokslo centre VIZIUM. Tris dienas dėl prizinių vietų kovojo 45 komandos: 36 komandos iš Latvijos, 4 iš Lietuvos ir 5 iš Estijos, iš viso 180 dalyvių.

Varžybų metu dalyviai turėjo galimybę ne tik varžytis ir laimėti, bet ir mėgautis Mokslo centro VIZIUM paroda, vykti į keliones po įvairias Ventspilio įmones, pasidžiaugti IT iššūkiu ir aplankyti Livonijos ordino pilį.

Gimnazijos mokiniai pateko tarp 45 geriausių iš 438 paraiškas pateikusių komandų. Konkurso metu jie patyrė varžybų džiaugsmą, susipažino su kitos šalies kultūra, Ventspilio miestu, Ventspilio taikomųjų mokslų universitetu bei aplankė  Bucher Municipal ir Azeron įmones.

Mokytoja Ramunė Šimkuvienė