Gamtosauginis forumas

„Jūra yra jausmingumo įsikūnijimas. Jūra moka aistringai mylėti ir nekęsti, moka juoktis ir verkti. Jūra atmeta bet kokius bandymus surišti ją burtais, nusimeta bet kokius pančius. Kad ir kiek apie tai kalbėtumėte, visada bus kažkas, apie ką net negalėjote pagalvoti…“ Christopheris Paolini

Kovo 20 d. vyko Klaipėdos miesto mokinių gamtosauginis forumas, skirtas Pasaulinei Žemės dienai paminėti. Šių metų forumo tema itin mums kiekvienam svarbi ir artima – „Baltijos jūra – mūsų turtas ir rūpestis“. Renginys vyko Lietuvos valstybinio jūrų uosto direkcijoje. Forumo tikslas buvo plėsti mokinių žinias įvairiais aspektais – ekologiniu, ekonominiu, socialiniu, kultūriniu ir formuoti jaunimo požiūrį į palankų aplinkai elgesį kasdieniniame gyvenime. Forume buvo pristatyta 13 pranešimų gamtosaugine tema. Du pranešimus pristatė ir mūsų gimnazistai. Renginyje buvo pristatytas Kamilės Blyžaitės (1c kl.) pranešimas ,,Baltijos jūros formavimosi istorija“ (mokytoja Viktorija Birgiolienė) ir Auksės Janušauskaitės (4d kl.) pranešimas „Laiškas žmogui, galinčiam išsaugoti švarų vandenį …“ (mokytoja Indrė Venskuvienė). Savo įžvalgomis apie Baltijos jūros paukščius su renginio dalyviais dalijosi ir mūsų gimnazijos biologijos mokytoja Viktorija Birgiolienė. Kartu su pranešėjais į renginį atvyko ir 1eko1 universitetinės klasės mokiniai, kurie turėjo galimybę sužinoti apie Baltijos jūros problemas, taršos mažinimo būdus, ugdyti ekologinę savimonę. Juk mes visi esame sprendimo dalis!

Biologijos mokytoja Indrė Venskuvienė

Written by