Edukacinė išvyka

Gruodžio 2 dieną visas būrys vienuoliktokų su trimis mokytojais pamokas iškeitė į edukacinę išvyką, kad pažintų renesansinio Vilniaus paslaptis. Mokiniai turėjo galimybę pamatyti  Bažnytinio paveldo muziejaus saugomas vertybes: Vilniaus katedros lobyno monstrancijas bei relikvijorius, menančius XVI-XVIIIa. Gidė supažindino su Vilniaus miesto vienuolynų kūrimosi istorija, leido patiems sukurti architektūrines kompozicijas, jas iliustruoti. Vėliau mokiniai aplankė Vilniaus universiteto senuosius rūmus, lankė garsiąsias universiteto sales ir kiemelius. Nors ir spaudė žieminis šaltukas, tačiau gimnazistai džiaugėsi puošniausiu universiteto Didžiuoju kiemu, kuriame dominuoja Šv. Jonų bažnyčia ir varpinė, tituluojama aukščiausiu senamiesčio statiniu. Seniausiame Observatorijos kieme ant observatorijos sienų buvo skaitomi lotyniški įrašai, kurie lietuviškai reikštų: „Drąsa suteikia senajai Visatai naują šviesą./ Šis namas yra Uranijos: eikit šalin, niekingi rūpesčiai! /Čia paniekinama menka Žemė, iš čia kylama į žvaigždes.“  Šie žodžiai mena laikus, kai universitetas priklausė pasaulio universitetų šimtukui. Tad norisi mokiniams palinkėti, kad šių žodžių šviesoje jie kurtų savąją Alma Mater.