Ankstyvosios intervencijos programos pristatymas

Ankstyvosios intervencijos programos pristatymas

Lapkričio mėn. III-IV savaitę visuomenės sveikatos specialistė „Vėtrungės“ gimnazijoje organizavo Ankstyvosios Intervencijos programos pristatymo dienas. Pirmas AI programos pristatymas vyko 2021-11-18. Programa buvo pristatyta  Vaiko gerovės posėdyje mokyklos administracijai, socialinei pedagogei, psichologei, mokinių tėvų ir mokinių atstovams, supažindinant juos su AI programos privalumais ir galimybėmis joje dalyvauti nepilnamečiams asmenims nuo 14 metų, kurie vartoja psichoaktyviąsias medžiagas (išskyrus tabaką), bet nėra nuo jų priklausomi, tačiau pasižymi rizikinga elgsena. Visuomenės sveikatos specialistė paaiškino, kodėl jaunuoliams verta rinktis šią programą, nes:

  • Užsiėmimų metu, jaunuoliai ne tik atliks įvairius pratimus, bet kartu ir įgaus daugiau žinių apie psichoaktyviąsias medžiagas;
  • Jaunuoliai daugiau sužinos apie priklausomybių vystymąsi, pagrindinius veiksnius bei aspektus;
  • Jaunuoliai bus supažindinti su rizikos bei apsauginiais psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo veiksniais;
  • Jaunuoliai gaus praktinių patarimų, kaip keisti psichoaktyviųjų medžiagų vartojimą ir esant poreikiui, bus suteiktos tolimesnės pagalbos galimybės. Dalyvavimas nemokamas ir konfidencialus.

Dalyvių registraciją vykdo Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuras. Kontaktiniai duomenys: · El. paštu: koordinatorius@sveikatosbiuras.lt;  Mob. tel: +370 640 93 341 Visuomenės sveikatos specialistė AI programą I-II gimnazinių klasių mokiniams pristatė klasių valandėlių metu.