Žemės dienai

Pasaulinė Žemės diena minima kovo 20 (pavasario lygiadienio metu). Visuomeninės organizacijos nuo 1970 m. šią dieną mini balandžio 22 d. Pasaulinę Žemės dieną Jungtinės Tautos oficialiai paskelbė 1971 m. Žemės dienai buvo pasirinktas pavasario lygiadienis – laikas, kai dienos ir nakties ilgis tampa vienodas visuose Žemės rutulio taškuose. Lietuvai atgavus Nepriklausomybę, Žemės dienos iniciatorius John McConnell kreipėsi į mūsų tautą, ragindamas tapti Žemės globėjais, o pavasario ekvinokciją, kuri skirtingose planetos vietose yra kovo 20-21 d., minėti kaip Pasaulinę Žemės dieną. Atsiliepiant į šį kreipimąsi, Lietuvos Respublikos Atkuriamasis Seimas (tuometinė Lietuvos Respublikos Aukščiausioji Taryba) 1992 m. Žemės dieną oficialiai įteisino ir Lietuvoje. Žemės dienai paminėti kiekvienais metais  iškeliama Žemės vėliava,  kuri plevėsuoja visą mėnesį iki Tarptautinės motinos Žemės dienos, kuri minima balandžio 22 d. Taip pat per Žemės dieną skatinama vesti žaliąsias pamokas šalies mokyklose ir dovanoti mūsų Žemei pačius gražiausi savo darbus. 1-2 gim. klasės išrinko gražiausias nuotraukas ir dovanoja Žemės dienai. Įvertinkite!