Tiriamosios veiklos su KU

Geografijos praktinių tiriamųjų darbų būrelio moksleiviai tęsia savo tiriamąsias veiklas ir bendradarbiavimą su Klaipėdos universiteto Jūrinių tyrimų institutu. Džiugu, kad prie šios grupės prisijungė ir savo žiniomis bei patirtimi dalijasi KU gamtos mokslų daktarės, docentės Loreta Rimkienė – Kelpšaitė ir Greta Srėbalienė. Gegužės mėnesį, sušvelnėjus karantino reikalavimams ir atšilus orams, darbai persikėlė iš virtualios erdvės į gamtą. Moksleiviai pradėjo tiriamuosius darbus miesto parke, prie Danės upės, uosto teritorijoje ir pajūryje. Pasiskirstę grupėmis moksleiviai tiria:

  • laivybos intensyvumą Klaipėdos uoste;
  • biologinį apaugimą ( biofilm ) ir jo priklausomybę nuo druskingumo bei paviršiaus tipo,
  • vandens lygio kaitą Baltijos jūroje ties Klaipėdos sąsiauriu.

Tiriamųjų darbų rezultatų dar teks palūkėti, bet mokiniai šiai veiklai skiria tikrai labai daug dėmesio. /Geografijos mokytoja D.Mickutė/