Paskaita ,,Biologinė tarša – kas tai?

 

Sausio 13 d. geografijos praktinių tiriamųjų darbų būrelis klausėsi KU Jūros tyrimų instituto mokslininkės G. Srėbalienės nuotolinės paskaitos ,,Biologinė tarša – kas tai? Mokiniai turėjo galimybę susipažinti su Baltijos jūroje, Lietuvos vidaus vandenyse ir teritorijoje esančiomis invazinėmis augalų ir gyvūnų rūšimis. G.Srėbalienė pristatė kokiais metodais ES kovoja ar vykdo prevencijas dėl biologinės taršos. Kokios ES šalys daugiausia prisideda prie šių tyrimų ir kaip tam pasiruošusi yra Lietuva, konkrečiai Klaipėda.  Mokiniai sužinojo kokį poveikį  daro invazinės rūšys, kokiais keliais patenka į šias teritorijas. Taip pat buvo pristatytos EP pateiktos priemonės, kurių imasi mokslininkai, pasitelkę visuomenę kovai su šiomis invazijomis. /Ugnė Palubinskaitė, jaunoji ambasadorė/ #MEPALietuva