Pasidžiaukime

Sveikiname Klaipėdos Vėtrungės gimnazijos mokinę Eriką Žukauskaitę konkurse „Kuriu ateities Europą“ užėmus garbingą pirmąją vietą! Klaipėdoje įvykusiame baigiamajame konkurso renginyje pasveikinęs nugalėtojus, europarlamentaras Bronis Ropė pakvietė Eriką Žukauskaitę apsilankyti Europos Parlamente, iš arčiau susipažinti su šios 500 milijonų ES piliečių balsą atstovaujančios institucijos veikla bei pristatyti savo viziją apie šviesesnę Europos Sąjungą EP nariams.

Lietuva skaičiuoja antrąjį narystės Europos Sąjungoje dešimtmetį. ES projektas, kurio pirminis tikslas buvo užtikrinti taiką tarp bloko narių, šiuo metu įgijęs bendrų vertybių, standartų, kertinių laisvių ir demokratijos lopšio statusą. Sąjungą sukrėtęs Jungtinės Karalystės sprendimas pasitraukti iš Bendrijos europiečių galvose sukėlė ne tik sąmyšį – jis paskatino naujai pažvelgti į tai, ką laikėme savaime suprantamomis duotybėmis, ir permąstyti, ką Europos Sąjungoje būtų galima keisti ir tobulinti, kad radikalių idėjų šalininkams atskirose valstybėse narėse nepavyktų dar labiau sugriauti dešimtmečius puoselėto taikos, ekonominio klestėjimo ir demokratinių laisvių projekto.

Siekdamas išgirsti mūsų ateities – vaikų – balsą apie idealios Europos Sąjungos viziją, gegužės 9-ąją minimos Europos dienos proga europarlamentaras Bronis Ropė inicijavo moksleivių kūrybos konkursą „Kuriu ateities Europą“. Konkurse buvo kviečiami dalyvauti visos Lietuvos moksleiviai, kurių buvo prašoma teikti savos kūrybos piešinius ir nuotraukas, vaizduojančius neregėtą Europą vaiko akimis. Konkurse dalyvavo per 350 Lietuvos moksleivių iš įvairių savivaldybių, taip pat ir iš Klaipėdos savivaldybės.