Invazinio augalo japoninio pelėvirkščio tyrimai

Gamtoje viskas nukreipta į vienybę ir harmoniją, kur kiekvienas sudedamasis komponentas yra visumos dalis. Kai į šią harmoniją įsiterpia svetimžemiai invaziniai augalai, iškyla pavojus tam tikroje teritorijoje egzistuojančiai biologinei įvairovei, sutrinka ekosistemos pusiausvyra. Apie tai mūsų IIIe gimn. kl. mokinių – Auksės Jakomaitės ir Gabijos Erlickytės atliekami Brandos darbai. Aktyvios gimnazistės tiria invazinio augalo – japoninio pelėvirkščio (Fallopia japonica) plitimą Klaipėdos mieste. Auksė atlieka tyrimą ,,Cheminis ir mechaninis poveikis invazinio augalo augimui laboratorinėmis sąlygomis”. Gabijos tyrimo tema ,,Japoninio pelėvirkščio morfometriniai matavimai Klaipėdos mieste”. Šiems darbams vadovauja biologijos mokytoja Indrė Venskuvienė. Atlikdamos šiuos eksperimentus mokinės aktyviai konsultuojasi ir su mokytoju Tomu Ruginiu. Taigi atšilus orams, įgauna pagreitį ir Auksės laboratorinis bei Gabijos lauko eksperimentas. Dalijamės tyrimo metu įamžintomis akimirkomis.