Euroscola sesija

Sausio 22 d. Klaipėdos „Vėtrungės“ gimnazijos mokiniams, Robertai Rubežiūtei ir Dominykui Pociui, buvo suteikta galimybė dalyvauti „Euroscola Online“ sesijoje. Europos Parlamento biuro Lietuvoje pasiūlymas dalyvauti šiame projekte sutapo su gimnazijoje ugdomomis ekologinėmis kompetencijomis – sesijos tema  „Jauno europiečio žaliasis pasiūlymas: mūsų idėjos dėl kovos su klimato kaita“.

Kodėl jaunimui  leista ieškoti sprendimo būdų ir idėjų EP? Todėl, kad jaunoji karta yra Europos ateitis, todėl, kad jaunas žmogus nebijo ieškoti naujų idėjų, yra veržlus keistis ir ieškoti novatoriškų sprendimo būdų. 67 mokyklų atstovai iš 24 ES šalių išsakė savo nuomonę bei teikė idėjas klimato kaitai stabilizuoti. Gaila, bet šiais metais mokiniai negalėjo susitikti Strasbūre dėl Covid-19 pandemijos. O kad Europos Parlamentui rūpi jaunimo nuomonė, parodė ir neįtikėtinai gražus gestas – Europos Parlamento vicepirmininkas Rainer Wieland tiesiogiai atsakinėjo į mūsų klausimus, išklausė pasiūlymus, diskutavo. Svarbiausios temos apie kurias diskutavome – pandemijos metu atsiradusi tarša: panaudotų kaukių šiukšlinimas, padidėjęs plastiko naudojimas. Ryšys tarp biologinės įvairovės ir pandemijų, tokių kaip Covid-19? Neišvengta diskusija ir apie Rusijos vis dar daromą didžiulę įtaką Europos ekonomikos augimui ir padidėjusią grėsmę šalių saugumui. Džiugu, jog Europa planuoja, kad dar iki 2050 m. jos poveikis klimatui būtų neutralus, todėl iki 2030 metų žadama pašalinti net 60 % CO2 Europoje.

Mūsų įspūdžiai:

Nuostabą sukėlė tai, jog sesijos metu mokiniai galėjo bendrauti, užduoti klausimus net 5-iomis kalbomis.  Nors sesija vyko online, bet visi jautėmės  tarytum būtume šalia tarp visų ES šalių bendraamžių. Net ir tuščioje EP salėje, kurią matėme tik per ekraną, jautėme vienybę. Gyvai įsitikinome, jog Europa galvoja apie ateitį ir siekia spręsti klimato kaitos, ekologijos problemas. Įspūdžių daug, todėl labai džiaugiamės galėję sudalyvauti ir atstovauti Lietuvai ir mūsų gimnazijai. #MEPA Lietuva /Jurgita Šimeliūnienė, vyresnioji ambasadorė/