Erasmus+ projekto vizitas

Rugsėjo 20-27 dienomis „Vėtrungės“  gimnazijos atstovės: fizinio ugdymo mokytoja Laima Ložienė, direktoriaus pavaduotoja ugdymui Jurgita Šimeliūnienė, psichologė Renata Baltrimienė lankėsi Turkijos miestuose Ankaroje bei Stambule, kur dalyvavo Erasmus+ projekto „Gimnazijos bendruomeniškumo ugdymas per aktyvias sveikatinimo veiklas“ darbo stebėjimo pirmajame mobilume.  Šio projekto tikslas – tobulinti gimnazijos bendruomenės psichinę ir fizinę sveikatą, puoselėti bendruomeniškumo jausmą. Laukia dar du vizitai Italijoje ir Kipre.

Susitikimo metu mokytojai dalyvavo įstaigų: Ankara AY YLDIZ Vocational and Technical Anatolian High School  (direktorius Ziya Bayram), Kecioren Final College (direktorius Gönὕl Kanat),  ITÜ Mesleki VE Teknik Anadolu Lisesi (direktorius Erdal Bozkurt, universiteto atstovas prof.dr. Hὕseyin Toros) įvairiose ugdymo veiklose ( integruotose pamokose, edukacinių  erdvių ir mokyklos veiklų pristatymuose, įstaigos bendruomenių pokalbiuose – diskusijose, renginiuose). Erasmus+ projekto dėka buvo galima susipažinti su Turkijos švietimo sistemos ypatumais, pamatyti gerosios praktikos pavyzdžius sveikatinimo veiklose. Diskusijų metu su administracija artimiau susipažinta, kaip mokyklose puoselėjama psichinė ir fizinė mokinių ir mokytojų sveikata.  Partnerių dėka mokytojos taip pat  turėjo  unikalią progą apsilankyti nenusakomo dydžio Turkijos nacionalinėje bibliotekoje (Ankara), paplaukioti Bosforo sąsiauriu, aplankyti Topkapi rūmus, Sultono Ahmedo mečetę,  Sofijos soborą (Stambulas).

Praleista turininga, tarptautinio bendradarbiavimo kupina savaitė Turkijoje. Džiaugiamės konstruktyviais susitikimo rezultatais, užsimezgusia mokyklų draugyste, patobulintais anglų kalbos įgūdžiais ir padovanota galimybe prisiliesti prie Turkijos  didingojo kultūrinio paveldo.