Amerikos ambasados atstovai – Klaipėdos „Vėtrungės‘ gimnazijoje

2016 metų gegužės 11 dieną Klaipėdos „Vėtrungės‘ gimnazijoje lankėsi garbūs svečiai iš JAV ambasados, reziduojantys Latvijoje. Kas gi juos privertė atvykti į Lietuvos pakraštį? Priežastis – interaktyvi jaunimo karjeros vystymo programa ‘Start Strong’, finansuojama Amerikos ambasados Latvijoje. Kodėl pasirinkta Klaipėda ir „Vėtrungės“ gimnazija? Programos sėkmė Latvijoje (dalyvavo 4500 mokinių ir studentų iš 38 miestų) paskatino Amerikos ambasadą skirti papildomą finansavimą ir programą plėsti kitose šalyse: Estijoje, Baltarusijoje ir Lietuvoje. JAV ambasadai Vilniuje buvo pasiūlyta prisijungti prie šios programos ir atrinkti 3  Lietuvos mokyklas, galinčias dalyvauti mokymuose.  Parašius motyvacinį laišką ir įrodžius kuo programa gali būti naudinga  mokiniams „Vėtrungės“ gimnazija laimėjo atranką. (nuo 2012 m. „Vėtrungės“ gimnazija vykdo respublikinį projektą „Ugdymo karjerai ir stebėsenos modelių sukūrimas ir plėtra bendrajame lavinime ir profesiniame mokyme“ http://ukvetrunge.jimdo.com/apie-projekt%C4%85/). Kodėl programa tokia sėkminga ir populiari?  http://startstrong.lv/en  Tai jaunimo karjeros vystymo strategijų pristatymas. Programa akredituota Latvijos Švietimo ministerijos . Dalyvaudami mokymuose 16-19 metų mokiniai sužino, kaip numatyti savo gyvenimo tikslus, atpažinti savo stipriąsias savybes ir gebėjimus, kaip užmegzti naudingus kontaktus ir pristatyti save, kaip sėkmingai atrasti savo nišą studijų ir darbo rinkoje, kaip pradėti ieškoti darbo pasiūlymų, kaip pasirinkti savo svajonių darbą, kaip užsienio kalbų mokėjimas gali pakeisti gyvenimą, kaip sukurti gerą CV ir motyvacinį laišką. Mokymai vyksta visą dieną anglų kalba, tačiau mokiniai nenuobodžiauja. Visą veiklą organizuoja du lektoriai Andris Arhomkin (JAV ambasados Visuomenės skyriaus kultūros reikalų specialistas) ir Solvita Jirgensone (NVO Vieniba Jums direktoriaus pavaduotoja). Jie ne tik pateikia informaciją, naudoja naujausias komunikacijas, bet ir organizuoja interaktyvius žaidimus porose bei grupėse, taip suteikdami mokiniams galimybę pajudėti ir pritaikyti naują informaciją praktiškai.

 Kokia mokinių nuomonė apie programą?

Renginys buvo labai naudingas ir įdomus. Pasiklausiau taisyklingos anglų kalbos, sužinojau naujų žodžių. Išgirdau daug puikių patarimų apie specialybės pasirinkimą. (Agnė Kačinskaitė 2 gimnazijos  klasė)

Labai patiko. Buvo įdomu. Sužinojau tai, ką norėjau sužinoti. Labai patiko žaidimai, bei pagerinau anglų kalbos žinias (Rytis Markauskas 2 gimnazijos  klasė)

Dėkoju mokytojai už suteiktą galimybę dalyvauti unikaliame seminare. Šis seminaras labai smagus, naudingas, motyvuojantis bei išskirtinis. (Jovita Traškevičiūtė 2 gimnazijos  klasė)

Man renginys labai patiko, buvo įdomu. Patarimai kaip atrasti savo svajonių darbą privertė susimąstyti ir tikrai labai padėjo susivokti savyje. Labai patiko įvairios užduotys bei neįprasti medžiagos pateikimo būdai. Tikrai nesigailiu, kad dalyvavau. Ačiū, Jums, mokytoja, kad suteikėte galimybę pabūti tokiame renginyje mūsų mokykloje.(Ineta Skirkevičiūtė 2 gimnazijos  klasė)

Renginys buvo labai įdomus ir įtraukiantis. Turėjome fizinės veiklos prasiblaškymui. Medžiagą buvo lengva įsisavinti. Informacija tikrai verta dėmesio ir tikrai visa pateko į atmintį. Tikrai norėčiau sulaukti dar tokių renginių. (Linas Pikelis 2 gimnazijos  klasė)

Manau, kad tokia paskaita labai naudinga. Ji padėjo man geriau suprasti kaip ieškoti darbo, ko siekti ateityje ir kaip sudominti darbdavį. Išgirdau daug naudingų patarimų. Kadangi viskas buvo anglų kalba, tai  buvo puiki proga pagerinti anglų kalbos įgūdžius. Paskaita buvo ne tik labai informatyvi, bet ir linksma.(Elvina Intaitė 2 gimnazijos  klasė)

Visa informacija buvo išdėstyta taip, kad būtų įdomu ir lengvai suprantama. Buvo įdomu tiek pateikta informacija, tiek užduotys grupėmis. (Gabija Gairionytė 2 gimnazijos  klasė)

Seminare buvo smagi atmosfera, sužinojau labai daug naudingos informacijos, o vedantieji noriai atsakė į mano klausimą. Džiaugiuosi, kad dalyvavau! :) (Tadas Simonovskij 2 gimnazijos  klasė)

 Labai puikus ir informatyvus renginys, puikūs pranešėjai. Puikiai parodytos dažniausiai daromos žmonių savivertės, siekių ir troškimų klaidos. Informatyvus išaiškinimas apie CV ir Motyvacinių laiškų išskirtinumą , jų svarbą.(Erikas Valnickis 3 gimnazijos  klasė)

 Esu labai dėkinga pranešėjams už milžinišką motyvacijos pliūpsnį. Nusprendžiau labiau susiimti ir pasistengti dėl dalykų, kurie man patinka; intensyviau pradėti ieškoti tos srities, tos profesijos, kuri bus mano viso gyvenimo pagrindas; galų gale, šiek tiek pakeisti gyvenimą ir įpročius taip, kaip visada norėjau. Taip pat buvo labai smagu, jog paskaita vyko taip mylima anglų kalba, tikrai buvo malonu klausytis ir lengva suprasti… (Gabija Pragulbeckytė 3 gimnazijos  klasė)

Projektas   ‘Start Strong‘ man buvo labai naudingas. Kodėl? Pirma, pateikė idėjų kaip planuoti ateitį. Antra, mokė kaip tapti laimingu ir tuo pačiu uždirbti pinigų. Pagaliau, kaip tapti sėkmingu ir kaip naudoti paprastą derybų frazę:  „…taip, bet…“ naudoti „…taip, ir…“. (Lukas Kuizinas 3 gimnazijos  klasė)

Koks programos tęstinumas? Visų šalių dalyvių anglų kalbos mokytojai bus kviečiami dalyvauti programos ‘Start Strong Train the Trainer’ trijų dienų vasaros konferencijoje-mokymuose Latvijoje, po kurių dalyviai gebės savarankiškai organizuoti ir vesti mokymus mokiniams.

Birutė Buinevičienė, programos  ‘Start Strong’ koordinatorė

Klaipėdos „Vėtrungės“ gimnazija                                                                    2016-05-16