Edukacinė programa „Išmanioji jūra”

2019 metų rugsėjo- gruodžio mėnesiais geografijos modulio 2e klasės mokinės Urtė Jankutė ir Roberta Rubežiūtė  bei 1e klasės mokiniai Arnas Rumbutis ir Vidmantė Domarkaitė dalyvavo Klaipėdos universiteto Jūros tyrimų instituto vykdyto neformaliojo vaikų švietimo edukacinėje programoje „Išmanioji jūra“. Ši programa yra sukurta besidomintiems jūrine aplinka ir technologijomis, norintiems atpažinti gamtamokslines problemas ir aktyviai dalyvauti jas sprendžiant. Užsiėmimų metu mūsų gimnazistai išklausė paskaitų ciklą, kurį skaitė KU dėstytojai: ,,Pajūrio paukščiai – pamatyk ir pažink” – lektorius Julius Morkūnas, ,,Vonios kambario paslaptys” – lektorė Viktorija Sabaliauskaitė, ,,Bakterijų tyrimai vandenyje” – lektorė Dr. Evelina Grinienė, ,,Dirbtinės plaukiojančios salos” – lektorė dr. Jūratė Lesutienė,  „Mikrodumbliai biotechnologijose” lektorė Donata Overlingė ir  kt. Ši edukacinė programa mūsų gimnazistams padėjo geriau suprasti aplinkos darniojo vystymosi principus. Pavasario semestre, norintiems išbandyti ir įvaldyti naujausius tyrimo metodus, bus sudarytos sąlygos kartu su KU mokslininku atlikti tiriamąjį darbą ir surasti atsakymus į svarbius biologinius ar ekologinius klausimus bei pristatyti juos visuomenei.

Geografijos mokytoja D. Mickutė