Vėtrungiškiai tarptautinėje kino stovykloje Grenoblyje

Visą šią savaitę – spalio 22, 24 ir 25 dienomis per klasės valandėles aktų salėje – vyko Klaipėdos „Vėtrungės“ gimnazijos atstovų Radvilės Damošiūtės, Erikos Jadenkutės, Redos Pučkoriūtės, Elos Marijos Žalkauskaitės, Gintarės Rašinskaitės ir Tado Simonovskij tarptautinėje kino stovykloje Grenoblyje (Prancūzija) sukurtų filmų „Rendez-vous aux Jardins“ ir elektroninės muzikos vaizdo klipo „Pass“ pristatymas. Kino stovykloje „Kinographe 2018“ Klaipėdos „Vėtrungės“ gimnazistai dalyvavo kartu su Vilniaus dailės akademijos studentais. Ten taip pat buvo dalyvių iš Lenkijos, Ukrainos, Prancūzijos, Italijos, Indonezijos. Tai buvo gera patirtis susipažinti su bendraamžiais iš įvairių pasaulio kampelių, kuriuos taip pat domina kino menas. Filmą „Rendez-vous aux Jardins“ galima įvardinti kaip meilės filosofijos interpretaciją. Radvilei Damošiūtei labiau patiko pats kūrybinis procesas, o ne jo rezultatas. Kaip ji įvardino, svarbiausia buvo įgyta patirtis, o ne kelioninis nuovargis, kurį tikrai kompensavo kino stovykla ir Grenoblio grožis, nors jis ir neprilygsta Paryžiui. Elektroninės muzikos vaizdo klipas, kuriame pagrindinį vaidmenį atliko Erika Jadenkutė, sužavėjo salėje buvusius žiūrovus – tiek devintokus, dešimtokus, vienuoliktokus, tiek dvyliktokus. Vaizdo klipas elektroninės muzikos pagalba bandė perteikti šiuolaikinio jaunimo naktinį gyvenimą ir studentavimą. Kaip sakė Erika Jadenkutė, pats filmavimo procesas buvo gana sudėtingas, kadangi kai kurias scenas tekdavo filmuoti ne tik po kelis kartus, o netgi keliolika, kaip šauksmo sceną, kurią galima pamatyti klipo viduryje.  Žiūrovus filmai sudomino, nes matėsi šypsenos jų veiduose. Dalyvės pasidalino kūrybiniais džiaugsmais ir vargais, iš kurių didžiausias vargas buvo kelionė autobusu iš Varšuvos į Grenoblį ir atgal. Tačiau svarbiausia, kad dalyvės nesigaili, dalyvavusios kino stovykloje Grenoblyje, nes sunkią kelionę atsvėrė kūrybinis procesas ir jo teikimas džiaugsmas.

Tikybos mokytojas Dainius Sobeckis