Vėtrungiečių pranešimai anglų kalbos konferencijoje

2018 m. lapkričio 15 d. „Aitvaro“ gimnazijoje vyko miesto mokyklų mokinių anglų kalbos konferencija „Mokykla be sienų – kūrybinis mąstymas, novatoriško verslumo ugdymas šiuolaikinėje mokykloje“ (Schools Without Borders as Means of Encouraging Creative Thinking, Innovative Education and Entrepreneurship). Dalyvių ir pranešėjų būrys buvo gausus: 16 įvairaus amžiaus grupių pranešėjų iš 11 mokyklų (ne tik iš Klaipėdos m). Mūsų gimnazijai atstovavo trys 3-ių gimnazijos klasių mokiniai, puikiai paruošę ir pristatytę du pranešimus.

Viltės Joneckytės 3a pranešime “Ups and Downs” buvo analizuojamas jauno žmogaus virsmas suaugusiu: kaip keičiasi mąstymas, kaip jį veikia aplinka ir pasaulio įvykių fonas, iš kur ir kokį spaudimą patiria jaunimas, kaip sugebama susitvarkyti su savo psichine ir dvasine sveikata, kaip tampama savimi, patiriant tam tikrą nesaugumą ir savęs atradimo džiaugsmą. Viltė ne tik išryškino problemas, bet ir  atliko gimnazistų apklausą. Apklausos rezultatus pateikė diagramomis ir pasiūlė problemų sprendimo būdų.

Gustino Morkaus 3b, Ernesto Dapkaus 3b pranešimas“(-Anti) Social Networks. Do They Connect or Separate Us”. Vaikinai išskyrė keturias socialinių tinklų grupes, analizavo jų pliusus ir minusus. Pateikti iliustruoti pavyzdžiais ir 3-ių gimnazijos klasių mokinių apklausos rezultatai.  Pranešėjai patraukė publikos dėmesį ne tik pokštaudami, bet ir pakvietę dalyvius prisijungti prie iniciatyvos – iššūkio – 30 dienų be socialinių tinklų. Atliekant apklausą ir sudarant pranešimo planą, talkino Martynas Gailius 3e.

Visi konferencijos dalyviai turėjo galimybę pabendrauti pertraukos metu prie arbatos ar  kavos puodelio, saldumynų. Kiekvienas dalyvis buvo pagerbtas padėkos raštais – sertifikatais ir mažomis atminimo dovanėlėmis, tačiau pats geriausias įvertinimas bet kuriam renginiui yra dalyvių atsiliepimai:

Klausantis mokinių buvo galima suprasti,  kiek daug darbo reikia, kad paruoštum puikias prezentacijas.  Mokiniai skaidrių ir vaizdo klipų pagalba pristatė savo sukurtus projektus ir apklausas apie paaugliams aktualias temas. O temų buvo įvairių: nuo kūno kalbos, iki socialinių tinklų reikšmės. Man asmeniškai vienas įsimintiniausių pristatymų buvo “The Effects of Films and Streaming Media on Learning English as a Foreign Language”. Prezentacijos metu mokiniai atskleidė, kaip galima pagerinti užsienio kalbų žinias žiūrint filmus, naudojant internetą ir t.t. Iš tikrųjų buvo smagu matyti tiek daug bendraamžių susidomėjusių anglų kalba ir norinčių skleisti savo idėjas. Tokiame renginyje niekada nesu dalyvavusi, todėl įgijau naujos patirties, daug ko sužinojau. Tikrai buvo naudinga ir įdomu. Viltė Joneckytė

Konferencija buvo įdomi ir aktuali ne tik jaunimui. Pranešimų tikslumas ir temų pasirinkimas nustebino, nes tikėjausi, jog viskas bus susiję tik su šiuolaikinėmis technologijomis, bet buvo temų ir apie tatuiruotes, ir apie neformalųjį švietimą bei patį gyvenimą. Patiko mokinių taikyti metodai kuriant skaidres, nustebino ir tai, kad daugelis nepatingėjo atlikti tyrimų ir apklausė mases žmonių – nuo keliolikos iki kelių šimtų, dalis apklaustųjų buvo netgi iš užsienio! Daugelio pranešimų skaidrės buvo reprezentatyvios, tekstai taip pat. Žinoma, maniau, kad visi pranešėjai, be išimties, neskaitys teksto, o stengsis pasakoti, kad ir kaip sunkiai tai sektųsi, bet taip nenutikus, nenusiminiau, nes matėsi kiek darbo buvo įdėta. Tikiuosi, kad vis daugiau žmonių nepabijos išeiti iš komforto zonos ir rinksis į panašius renginius, o susirinkusieji vis tobulės.  Gustinas Morkus

Mokinius paruošusi ir jų sėkme besidžiaugianti, anglų k. mokytoja Birutė Buinevičienė