Vėtrungiečiai WAMA kino festivalyje

Klaipėdos „Vėtrungės“ gimnazijos „Kino kūrėjų studijos“ nariai – Ela Marija Žalkauskaitė, Gintarė Rašinskaitė, Sandra Palubinskaitė, Rokas Stankevičius, Ignas Andriekus ir Tadas Simonovskij – šių metų spalio 7-15 dienomis vyko į tarptautinį WAMA kino festivalį Olštyne (Lenkija), kur jie kartu su Anykščių Jono Biliūno gimnazijos kino klubo atstovais sudarė jungtinę Lietuvos komandą, atstovavusią mūsų valstybei. Minėta komanda dalyvavo tarptautinėse kino dirbtuvėse (masterclass) kino festivalio metu, kur kartu su komandomis iš Lenkijos, Ukrainos ir Prancūzijos kūrė atskirus vaizdo įrašų esė ir savo kino filmus pristatė festivalio metu. WAMA organizatorių pageidavimu, mokiniai buvo suskirstyti grupėmis, todėl kiekvienoje VIEW grupėje buvo kiekvienos šalies atstovų. Kiekviena diena festivalio dalyviams buvo suplanuota nuo pat pusryčių iki vakaro. Jau pirmąją dieną mokiniai kino studijoje AWANGARDA išklausė 3 paskaitas iki pat 20 val. vakaro. Organizatoriai dalyvius supažindino su kiekvienos iš dalyvių tautos kultūra, kas kiekvieną iš šalių sieja su Lenkija. Mokiniai išklausė paskaitas apie aktorių kastingą, filmavimo metodus, montažą ir kitas su kinu susijusių temų paskaitas. Tačiau bene svarbiausia dalyvių užduotis buvo sukurti video esė. Kiekviena grupė gavo po du trumpametražius lenkų filmus, pasirinkę vieną iš jų, mokiniai turėjo filmą išanalizuoti ir analizę pateikti iki 5 minučių trukmės filmuke. Išsirinkti filmą buvo lengviausia užduotis, bet išsirinkti bendrą ir visai grupei tinkančią idėją, ką ir kaip filmuoti, buvo sunkiausia. Diskusijos ir nuolatiniai balsavimai truko net dvi dienas. Po visų ginčų filmavimams liko vos kelios dienos, o video montažas vyko paskutiniąją naktį. Bemiegės naktys nebuvo bevertės, jų dėka grupės VIEW 1 ir VIEW 2 sukūrė linksmus ir žaismingus video esė, kuriuos galėsime išvysti jau netrukus. Filmukai bus įkelti į „youtube” ir lapkričio pradžioje pristatyti Klaipėdos “Vėtrungės” gimnazijos bendruomenei. Savaitės Lenkijoje vėtrungiečiams buvo per mažai, nors pirmosios dienos buvo sunkios ir be entuziazmo. Visgi savaitė praleista su visiškai nepažįstamais žmonėmis sukūrė vieną didelę šeimą, kuri tikisi susitikti festivalyje kitais metais!

Ela Žalkauskaitė, 4a