Vėtrungiečiai protmūšyje „Aitvaro“ gimnazijoje

Besibaigiant žiemai, vasario 28 dieną, per patį speigą Klaipėdos „Vėtrungės“ gimnazijos atstovai Ela Marija Žalkauskaitė, Ginatrė Rašinskaitė, Roberta Juzauskaitė, Reda Pučkoriūtė ir Audrius Labžentis vyko į protų mūšį „Tau, Lietuva“, kurį organizavo Klaipėdos „Aitvaro“ gimnazija kartu su Klaipėdos miesto savivaldybės viešąja biblioteka. Protų kovos vyko „Aitvaro“ gimnazijoje. Protų mūšyje be mūsų ir „Aitvaro“ gimnazijų atstovų dar dalyvavo Klaipėdos technologijų mokymo centras, Klaipėdos turizmo mokykla, Klaipėdos „Ąžuolyno“ bei Klaipėdos Hermano Zudermano gimnazijos. Iš viso kovėsi šešios komandos. Vėtrungiečiai vadovavosi olimpiniu principu, kad svarbu dalyvauti, o ne laimėti ir beveik tapo prizininkais. Trūko visai nedaug ir būtų užėmę trečią vietą. Protų mūšio klausimai buvo įdomūs, gerai suręsti, tačiau antrasis turas sukėlė diskusijas. Jame buvo pateikta dešimties programinių eilėraščių dviejų eilučių ištraukos, tik sumaišyti žodžiai ir skyrybos ženklai. Reikėjo teisingai sudėlioti žodžius ir skyrybos ženklus. Protų mūšio vertinimo komisijoje (joje dalyvavo ir šio straipsnio autorius) buvo nuspręsta, kad nebus kreipiama dėmesio į skyrybos ženklus. Taip pat šiai užduočiai, kaip pastebėjo komandos ir vertinimo komisija, buvo galima skirti ir daugiau laiko – bent dvi minutes teisingai sudėlioti eilėraščio žodžiams. Nors ši užduotis buvo labai sunki, tačiau vėtrungiečiai ją tikrai sėkmingai įveikė. Klaipėdos „Aitvaro“ gimnazija protų mūšį organizavo jau antrus metus iš eilės. Jis, anot jų, tikrai buvo geresnis, nei praėjusiais metais. Tikimės, kad kitąmet jis bus dar tobulesnis.

Tikybos mokytojas Dainius Sobeckis