„Vėtrungė“ ir „Aitvaras“ miestui

Vykdant projektą „Dideli maži ekranai. Medijų raštingumas Lietuvos mokyklose“ 2018 m. kovo 16 d. Klaipėdos miesto savivaldybės viešojoje bibliotekoje vyko baigiamasis projekto renginys, kuriame dalyvavo Klaipėdos „Vėtrungės“ ir „Aitvaro“ gimnazijos. Renginį vedė bibliotekos vedėja Loreta Liutkutė, kuriai už tai esame labai dėkingi. Į renginį taip pat atvyko „Medijų savaitės“ koordinatorė Regina Statkuvienė, kuri visiems projekto dalyviams atvežė atminimo dovanų – marškinėlių su projekto simbolika ir puodukų su Lietuvos simbolika.

Pirmieji savo TV serialą pristatė vėtrungiškiai. Tai buvo „Different“. Visus labai sužavėjo serialo atsklanda arba jo pradžia, kuri įveda žiūrovą į patį serialą. Vėliau savo kūrybą pristatė aitvariškiai, kurie parodė šešis dokumentinius filmus – „Bangos“, „Durys“, „Draugai“, „Waves“, „Namas“ ir „Bėgant laikui“. Didžiausią įspūdį paliko „Gamtos vaikai“, kur gamta filosofiškai ir simboliškai buvo siejama su žmogaus grožiu. Paskutiniai savo TV serialą vėl pristatė vėtrungiškiai, kurie parodė „Daužtas ir dingęs“. Ši jų produkcija sukėlė didžiules ovacijas.

Po TV serialų ir dokumentinių filmų pristatymo vyko kūrybinių komandų prezentacijos, kurios papasakojo apie savo kūrybinius džiaugsmus ir vargus filmuojant, montuojant ir ruošiantis baigiamajam pristatymui bibliotekoje. Pasibaigus renginiui taip ir norėjosi dėkoti visai projekto „Dideli maži ekranai“ komandai, kuri suteikė nuostabią galimybę mokiniams gyvai prisiliesti prie kino industrijos – TV serialų ir dokumentinių filmų kūrimo. /Tikybos mokytojas Dainius Sobeckis/.