Vakarų Lietuvos anglų k. mokytojai tobulinosi „Vėtrungės“ gimnazijoje

6 []2014m. lapkričio mėn. 10 d.  daugiau kaip 100 mokytojų  iš Vakarų Lietuvos ugdymo įstaigų dalyvavo  seminare “Tarptautinio PTE General egzamino ir anglų k. valstybinio brandos egzamino (VBE) vertinimo ypatumai”.

Pranešėja Marija Klečkovska, PTE General egzamino mokymų vadovė vyresnių klasių anglų k. mokytojus supažindino su tarptautinio PTE General egzamino struktūra, testo raštu (klausymo, skaitymo, rašymo užduočių) ir komunikacinių gebėjimų (kalbėjimo) vertinimo kriterijais. Tarptautinio egzamino struktūra ir užduočių įvairovė buvo lyginami su anglų k. VBE, kurį renkasi didžioji dauguma abiturientų. (2014 m. anglų k. VBE laikė 17223 dvyliktokų t.y. apie 46%  visų kandidatų.) Mokytojams buvo pateikta idėjų, kaip panaudoti tarptautinių egzaminų  mokomąją medžiagą pamokose ir ruošiant mokinius  valstybiniams egzaminams. Taip pat pademonstruotas garsaus Britų lingvisto akademiko David Crystal vienas iš video pasisakymų puikiai tinkančių kalbėjimo ir rašymo užduotims.

Eglė Kesylienė, Baltijos egzaminų tarybos Valdybos pirmininkė paminėjo, kad PTE General egzaminas yra aprobuotas Lietuvos švietimo ministerijos kaip ir kiti tarptautiniai egzaminai (IELTS. TOEFL, FCE, CAE ir kt.) ir jų įvertinimas konvertuojamas į VBE įvertinimus. Akcentuota, kad šio egzamino sertifikatas galioja visą gyvenimą, tuo  tarpu kai kitų tarptautinių egzaminų – tik 2 metus. Taip pat buvo pateikta  statistika kokius egzaminus renkasi 11-12 kl. mokiniai (VBE ar tarptautinius).

Prieš seminarą ir pertraukos metu anglų k. mokytojai domėjosi  Roto knygyno  pateiktomis naujausiomis įvairių leidyklų mokymo priemonėmis bei vadovėliais ir turėjo galimybę įsigyti jų už mažesnę kainą.

Seminaro pabaigoje dalyviai turėjo galimybę laimėti vertingus prizus loterijoje, o pertraukos metu  vaišintis kava su saldumynais. Visiems dalyviams buvo įteikti sertifikatai.  Seminaro išlaidas padengė Baltic Examination Board (Baltijos egzaminų taryba).

Seminaro organizatorė Birutė Buinevičienė