TV serialų pristatymas

Šių metų kovo 14 d. gimnazijos aktų salėje vyko projekto „Dideli maži ekranai. Medijų raštingumas Lietuvos mokyklose“ kūrybinių grupių darbų pristatymas. Jos kūrė dviejų TV serialų pilotines arba ,kitaip sakant, įvadines serijas nuo kurių priklauso, ar serialas bus toliau vystomas ir kuriamas. Pristatyme dalyvavo virš 100 gimnazijos mokinių iš kurių reakcijos buvo galima suprasti, kad jie norėtų pamatyti ir tolesnes serialų serijas.

Pirmoji kūrybinė grupė pristatė savo serialą „Daužtas ir dingęs“, kuris pasakoja ne apie realų ar fizinį asmens dingimą, o apie dvasinį. Serialo kūrėjai kalbėjo, kad labai gerai pavyko išnaudoti vieną gimnazijos erdvę – skaityklą, kurią filme teko paversti sporto sale, mokomojo dalyko klase, soc. pedagogo kabinetu ir pan.

Antroji kūrybinė grupė pristatė serialą „Different“, kur jau pasakojama istorija apie realiai dingusį asmenį ir bandoma išsiaiškinti, kas galėjo prisidėti prie jo dingimo. Serialo kūrėjai džiaugėsi kūrybiniu procesu, scenarijaus kūrimu, vaidyba, nes tai buvo neįkainojama patirtis, kurios, būtent tokios, nieku kitur neįgysi, tik kino dirbtuvėse.

Svarbiausia, kad sukurti du TV serialai ir yra noro kurti toliau. Serialų kūrėjai pristatė gaires, kaip toliau turėtų būti vystomi serialai, tad jau dabar pristatyme dalyvavę žiūrovai tikrai lauks tolesnių serialo serijų.

Tikybos mokytojas Dainius Sobeckis