ŠVENTĖME EUROPOS DIENĄ KARTU SU KLAIPĖDA

Pakviesti „Europe Direct” atstovų „Vėtrungės” gimnazijos MEPA jaunieji ambasadoriai ir 1b klasė-ambasadorė gegužės 11 d. dalyvavo Europos dienos renginiuose:

Viešojoje I.Simonaitytės bibliotekoje gimnazistai klausėsi EK atstovybės vadovo A.Pranckevičiaus ir kino režisierės G.Žickytės diskusijos „Klaipėdos uoste – lietuviškas kinas, Europos ateitis, bendra kelionė”. Po šiltos diskusijos jaunosios ambasadorės nepabijojo pakalbinti režisierės, ką ji mano apie ES. Popiet teatro aikštėje nuklojome šventinį „Europos žvaigždžių kelią” savo šūkiais, atspindinčiais ES gyvavimo 5-ojo dešimtmečio iššūkius: „Opa, opa į Europą”, „Europa -tai Tu”, „Lietuva Europoje nuo 2004”. Saulėtos dienos palytėti stebėjome menines instaliacijas „Europa-mano namai”, „Europos kino karuselė” bei Klaipėdos mimų pasirodymą”.  Nuotaikingiausia buvo sodinti ES investicijų sodą. Prisodinome tiek gėlių, kiek įsivaizdavome, jog padės mūsų ateičiai. Po to visi grožėjomės paroda „Mano Europa – klaipėdiečio akimis”, kurios autoriais buvo E.Balsio menų gimnazijos ir Adomo Brako dailės mokyklos mokiniai. Balsavom? Balsavom – už spalvotą ir ramią ateitį ES. Vakaras baigėsi iškilmingu koncertu „Europa lietuvių kine”, kuris vyko Klaipėdos dramos teatre.