Pirmą kartą Lietuvoje organizuotas unikalus projektas – sėkmingai užbaigtas

2015 m. kovo 27 d. gausus būrys Vakarų (daugiau negu 70) Lietuvos gimnazijų mokinių, mokytojų, Klaipėdos universiteto studentų ir dėstytojų, LCC universiteto studentų ir dėstytojų susirinko Klaipėdos Jaunimo centre aptarti ir pasidžiaugti unikalaus projekto rezultatais.

Nuo vasario mėn. pradžios iki kovo mėn. vidurio mūsų gimnazijos anglų k. mokytojų metodinė grupė organizavo unikalų virtualaus rašinio konkursą anglų kalba tema “Emigracija – ar tai laimės paieškos?” Vakarų Lietuvos gimnazijų mokiniams. Išanalizavę tarptautinių konkursų patirtį, nutarėme pirmą kartą Lietuvoje išbandyti virtualų bendravimą ir sujungti skirtingo lygio institucijų (mokyklų, universitetų) pajėgas.

Pirmiausia sukūrėme konkurso nuostatus, 4 d gimnazijos klasės mokinys Tomas Šatkus sukūrė specialų tinklalapį (http://essay2015.wc.lt/english/pagrindinis), surinkome 25 žmonių vertintojų komandą, kurią sudarė gimnazijų mokytojai, KU, LCC universitetų dėstytojai ir studentai, suradome net 10 įvairių institucijų rėmėjų.

Konkurse pakvietėme dalyvauti Klaipėdos miesto ir rajono, Kretingos rajono, Palangos miesto, Šilutės rajono ir Neringos miesto gimnazijų mokinius. Dalyvių gausa pradžiugino. Rašinius  atsiuntė 49 dalyviai iš 20-ies mokyklų , o jiems padėjo 30 mokytojų. Norėdami pasiekti objektyvumą, darbus kodavome. Kiekvieną darbą vertino 4 vertintojai (2 mokytojai/dėstytojai, 2 studentai). Baigus pirmąjį vertinimo etapą, geriausius darbus atrinko speciali komisija, kuriai vadovavo LCC universiteto anglų k. ir literatūros katedros vedėja dr. Robin Gingerich.

Baigiamajame renginyje konkurso virtualų darbą pakeitė nuoširdus dalyvių bendravimas, jaunimo centro džiazo studijos ‘Junior city jazz‘ dainos  ir apdovanojimų ceremonija. Visiems dalyviams ir jų mokytojams įteikti dalyvių pažymėjimai, o nugalėtojai, nominuotieji ir jų mokytojai apdovanoti padėkos raštais ir rėmėjų prizais. Pasibaigus apdovanojimams, visi galėjo pasimėgauti „Kiškio pyragų“ ir gimnazijos valgyklos darbuotojų paruoštomis vaišėmis.

I-II gimnazijų klasių grupėje buvo apdovanota 10 mokinių. 5 mokiniai laimėjo prizines vietas, o likę 5 – apdovanoti už kūrybiškiausią, įdomiausios formos, vaizdingiausios kalbos ir temos atskleidimo per meilės istoriją rašinių nominacijomis.

„Vėtrungės“ gimnazijos 1 C kl. mokinė Evelina Artamonova (mokyt. B. Buinevičienė) apdovanota už gerą rašinio kalbinę raišką.

III-IV gimnazijų klasių grupėje buvo apdovanota 14 mokinių. 5 mokiniai laimėjo prizines vietas.

„Vėtrungės“ gimnazijos 3 E kl. mokinė Liveta Arčiulytė (mokyt. Daiva Ivaškevičiūtė) užėmė

III vietą.

Likusieji 9 – apdovanoti už originaliausius argumentus, vaizdingiausią kalbą, daugiausiai iškeltų ir atsakytų filosofinių klausimų, originaliausią formą, sėkmingiausiai panaudotą statistiką, sąsajas su Lietuvos istorija ir  pilietiškiausio rašinio nominacijomis.

„Vėtrungės“ gimnazijos 3 E kl. mokinė Viktorija Ambrazaitytė (mokyt. Daiva Ivaškevičiūtė) apdovanota už informatyviausią rašinį.

Konkurso rezultatus aptarė ir dalyvius sveikino garbūs svečiai: Klaipėdos savivaldybės švietimo skyriaus inspektorė Vida Bubliauskienė,  „Vėtrungės“ gimnazijos direktorius Ramvydas Juška, Jaunimo centro direktorius Aleksas Bagdonavičius, LCC universiteto anglų k. ir literatūros katedros vedėja  dr. Robin Gingerich, Palangos senosios gimnazijos anglų k. mokytoja-ekspertė Genė Pečiukevičienė, Klaipėdos Universiteto anglų filologijos III kurso studentė, buvusi mūsų gimnazijos mokinė Viktorija Juodytė.

Renginio pabaigoje dalyviai ekrane galėjo pamatyti įdomiausias mokinių mintis atrinktas iš rašinių, dalyvių sveikinimus ir padėkas už konkurso organizavimą ir anketas, kuriose dalyviai galės išreikšti savo nuomonę ir pateikti pasiūlymus ateinančių metų konkursui.

O koks galėtų būti šio projekto produktas? Akivaizdu, kad geriausias rezultato įamžinimas – tai mokinių rašinių knyga. Bendradarbiaujant su LCC universiteto dėstytojais ir studentais planuojame knygą išleisti iki mokslo metų pabaigos.

Birutė Buinevičienė

Konkurso organizacinio komiteto pirmininkė

Daugiau: http://www.ve.lt/naujienos/visuomene/svietimas/virtualaus-rasinio-konkurse—emigracijos-grimasos-1336820/