Euroscola sesija

Data: 2021 01 22

Sausio 22 d. Klaipėdos „Vėtrungės“ gimnazijos mokiniams, Robertai Rubežiūtei ir Dominykui Pociui, buvo suteikta galimybė dalyvauti „Euroscola Online“ sesijoje. Europos Parlamento biuro Lietuvoje pasiūlymas dalyvauti šiame projekte sutapo su gimnazijoje ugdomomis ekologinėmis kompetencijomis – sesijos tema  „Jauno europiečio žaliasis pasiūlymas: mūsų idėjos dėl kovos su klimato kaita“.

Kodėl jaunimui  leista ieškoti sprendimo būdų ir idėjų EP? Todėl, kad jaunoji karta yra Europos ateitis, todėl, kad jaunas žmogus nebijo ieškoti naujų idėjų, yra veržlus keistis ir ieškoti novatoriškų sprendimo būdų. 67 mokyklų atstovai iš 24 ES šalių išsakė savo nuomonę bei teikė idėjas klimato kaitai stabilizuoti. Gaila, bet šiais metais mokiniai negalėjo susitikti Strasbūre dėl Covid-19 pandemijos. O kad Europos Parlamentui rūpi jaunimo nuomonė, parodė ir neįtikėtinai gražus gestas – Europos Parlamento vicepirmininkas Rainer Wieland tiesiogiai atsakinėjo į mūsų klausimus, išklausė pasiūlymus, diskutavo. Svarbiausios temos apie kurias diskutavome – pandemijos metu atsiradusi tarša: panaudotų kaukių šiukšlinimas, padidėjęs plastiko naudojimas. Ryšys tarp biologinės įvairovės ir pandemijų, tokių kaip Covid-19? Neišvengta diskusija ir apie Rusijos vis dar daromą didžiulę įtaką Europos ekonomikos augimui ir padidėjusią grėsmę šalių saugumui. Džiugu, jog Europa planuoja, kad dar iki 2050 m. jos poveikis klimatui būtų neutralus, todėl iki 2030 metų žadama pašalinti net 60 % CO2 Europoje.

Mūsų įspūdžiai:

Nuostabą sukėlė tai, jog sesijos metu mokiniai galėjo bendrauti, užduoti klausimus net 5-iomis kalbomis.  Nors sesija vyko online, bet visi jautėmės  tarytum būtume šalia tarp visų ES šalių bendraamžių. Net ir tuščioje EP salėje, kurią matėme tik per ekraną, jautėme vienybę. Gyvai įsitikinome, jog Europa galvoja apie ateitį ir siekia spręsti klimato kaitos, ekologijos problemas. Įspūdžių daug, todėl labai džiaugiamės galėję sudalyvauti ir atstovauti Lietuvai ir mūsų gimnazijai. #MEPA Lietuva

Sveikiname

Data: 2021 01 18

Lietuvos mokinių chemijos olimpiados miesto ture Deividas Macius, 4e užėmė III-ą vietą, mokytoja Jolanta Krutkevičienė.

 

 

 

Paskaita ,,Biologinė tarša – kas tai?

Data: 2021 01 15

 

Sausio 13 d. geografijos praktinių tiriamųjų darbų būrelis klausėsi KU Jūros tyrimų instituto mokslininkės G. Srėbalienės nuotolinės paskaitos ,,Biologinė tarša – kas tai? Mokiniai turėjo galimybę susipažinti su Baltijos jūroje, Lietuvos vidaus vandenyse ir teritorijoje esančiomis invazinėmis augalų ir gyvūnų rūšimis. Mokiniai sužinojo kokį poveikį jos daro, kokiais keliais patenka į šias teritorijas. Taip pat buvo pristatytos priemonės, kurių imasi mokslininkai, pasitelkę visuomenę kovai su šiomis invazijomis.

Pilietinio ugdymo diena

Data: 2021 01 14

Sausio 14 d. 1-4 kl. mokiniams vyksta edukacinė diena. Šiandien gimnazistai  susipažins su vykdytos NVŠ programos „Atrask, pažink ir gerbk savo miestą – Klaipėdą“ veiklomis, skirtomis Klaipėdos atgavimo dienai paminėti. Stebėkite ir mokykitės, o „Ekskursija po Klaipėdos senamiestį“ net meta iššūkį Jums. Veiklos ir pristatymai nurodyti Teams klasių komandose:

Kviečiame prisiminti

Data: 2021 01 12

 

Kviečiame visus prisiminti ir paminėti prieš 30-dešimt metų iškovotą mūsų laisvės pergalę.

Sausio 13 d. per 1 pamoką, mieli gimnazistai ir mokytojai, 

8.00 – 8.10 val. uždekime drauge savo namų languose atminimo  žvakutes.

8.10 val. peržiūrėkime pristatymą  fb paskyroje „Vėtrungė TV“ ,kuri  skirta Sausio 13-osios dienai paminėti.

Paroda, skirta Sausio 13-ajai ir mintims apie laisvę

Data: 2021 01 12

Mes gimėme laisvi ir suprantame, kodėl brangus žodis „LAISVĖ“. Sausio 13-ajai skirta paroda, kurią organizavo bibliotekininkė Inga Leonavičienė ir III klasės mokiniai, sudėję gražiausias mintis apie laisvę.

Sveikiname

Data: 2021 01 11

2021 m. sausio 8 d. vyko Lietuvos mokinių 11 kl. anglų kalbos olimpiados Klaipėdos miesto etapas, kuriame dalyvavo 26 mokiniai iš 15 mokyklų. Mokiniai pirmą kartą Lietuvos olimpiadų istorijoje varžėsi  dviejų dalių nuotolinėje olimpiadoje: stebėjo Londono televizijos ITV žinių laidą „This Morning“, o po to rašė 350 žodžių straipsnį tinklaraščiui. Kol kompetentinga komisija vertino rašto darbus, mokiniai poromis jungėsi į virtualų kambarį, kuriame kalbėjo su nepažįstamu mokiniu iš kitos miesto mokyklos. Per 5 minutes jie turėjo pasiruošti (stebint vertintojams) ir bendrauti nurodyta tema, kuri buvo pateikta lietuvių kalba.  Beje, visos temos buvo susietos su  LRT Metų apdovanojimais už  2020-ųjų metų  kilnius darbus.

Mūsų gimnazijai atstovavo  Simona Zambrinaitė (mokyt. Simona Jonėnienė) ir  Ignas Montvydas (mokyt. Regina Joneikytė ) , kuris  laimėjo II vietą ir atstovaus Klaipėdos miestui respublikinėje olimpiadoje Vilniuje. Simona užėmė garbingą VI vietą.

Birutė Buinevičienė, anglų k. mokytoja, vertinimo komisijos pirmininko pavaduotoja

 

Džiaugiamės ir didžiuojamės

Data: 2021 01 04

Naujausiame žurnalo „Reitingai“ numeryje paskelbti Lietuvos gimnazijų reitingai pagal dėstomus dalykus. Malonu ne tik dėl to, jog „Vėtrungės“ gimnazija pateisina mūsų darbų rezultatus, bet skelbiamas ir Lietuvos mokytojų aukso fondas „Iškiliųjų mokytojų žiedas“. Jame pristatyti 500 mokytojų – šviesulių, perlų, žvaigždžių. Džiaugiamės ir didžiuojamės mūsų ir Lietuvos Mokytojų žiedu:

Birutė Buinevičienė – anglų kalbos mokytoja ekspertė

Tatjana Darulienė – rusų kalbos mokytoja ekspertė

Daiva Mickutė – geografijos mokytoja metodininkė

Regina Mickutė – istorijos mokytoja metodininkė

Ir labai viliamės, jog tie mokytojai, kurie tyliai ir kantriai veda mūsų gimnazistus šviesos link, pražys mažutėliais, spalvotais perlais, žvaigždėmis, šviesuliais.

 

2020 m. veiklų rezultatai

Data: 2021 01 04

2020 metai gimnazijos bendruomenei buvo prasmingi – tapome pripažinta nacionaliniu lygmeniu Aktyvia mokykla. Džiuginantis įvertinimas mūsų bendruomenę įpareigoja tęsti sveikatos stiprinimo veiklas, todėl drauge su darbščiais fizinio ugdymo mokytojais stengsimės būti aktyvūs.

Aktyvios mokyklos bruožai

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Data: 2021 01 02

Žiemos atostogos mokiniams nuo 2020 m. gruodžio 23 d. iki 2021 m. sausio 5 d.

Nuo sausio 6 d. ugdymas tęsiamas nuotoliniu būdu.