„Nepatogus kinas”

Kas vyksta paauglių kambariuose?

Šiais metais, kaip praėjusiais ir ankstesniais, Klaipėdoje vyksta dokumentinių filmų festivalis „Nepatogus kinas“. Festivalio filmus šiemet galima žiūrėti ne tik Kultūros fabrike „Arlekine“, bet taip pat ir Apeirono teatre, į kurį ir vyko Klaipėdos „Vėtrungės“ gimnazijos Kino kūrėjų studijos nariai ir jiems prijaučiantys – ketvirtokės Roberta Juozauskaitė (4d) ir Karina Lukoševičiūtė (4c), trečiokės iš 3c – Radvilė Nausėdaitė, Beatričė Domarkaitė, Gintarė Gustaitytė, Ugnė Ambrozaitytė, Marija Andriuškaitė ir Brigita Visialgaitė, trečiokai iš 3a – Tadas Jurkūnas, Viltė Joneckytė ir Auksė Budriūtė bei antrokas Rytis Šertvytis (2e). Juos lydėjo tikybos mokytojas Dainius Sobeckis ir anglų kalbos mokytoja Raimonda Raškevičė. Peržiūroje dalyvavo ir dar kitų trijų Klaipėdos mokyklų atstovai. Žiūrėjome režisierės Ayelet Albenda filmą „In My Room“ („Mano kambary“). Tai bendras Izraelio, JAV ir Jungtinės Karalystės darbas, kuriame atskleidžiamas privatus šešių paauglių gyvenimas su jų džiaugsmais, laime, liūdesiu, depresijomis ir nuopuoliais. Visi jie filmuoja video blogus savo kambariuose ir deda juos į „YuoTube“. Kai kuriuos jų video blogus galima suprasti kaip desperatišką pagalbos šauksmą, nes nėra kam daugiau išsisakyti, tėvai jų neišklauso ir nesupranta, draugų neturi, tik pasekėjus yuotube, kurie jiems parašo ne visada teigiamus komentarus arba taip pat palaikančius atsakymus video blogo forma. Šiuo metu vienas iš šešių filmų personažų – Ryan – jau turi apie 22 milijonus savo video blogo pasekėjų. Svarbiausia, kad paaugliai turi kur išsisakyti, jeigu daugiau niekas jų nenori suprasti ar išgirsti. Po filmo „In My Room“ vyko aptarimas, į kurį įsijungė Rytis Šertvytis, Roberta Juozauskaitė ir anglų kalbos mokytoja Raimonda Raškevičė. Rytis akcentavo, kad filmas buvo apie šiuolaikinių paauglių problemas; Roberta teigė, kad panašūs paaugliai, kaip iš filmo, gali būti ir mūsų tarpe, o labiausiai jai įstrigo Liamo personažas; Raimonda į filmą žiūrėjo iš mamos perspektyvos, kaip ji jaustųsi vienos iš personažių kailyje. Galima teigti, kad filmas tikrai nepaliko abejingų, nors kai kurie žiūrovai ir sakė, kad jų niekas filmo metu nesudomino.

Tikybos mokytojas Dainius Sobeckis