Mokinių taryba 21-joje LMS Asamblėjoje

« 4 »

Šis savaitgalis Lietuvos moksleiviams buvo itin reikšmingas  – balandžio 10 – 12 dienomis Vilniuje vykusio didžiausio moksleivių renginio – Lietuvos moksleivių sąjungos (LMS) Pavasario forumo – XXI – osios Asamblėjos metu buvo išrinkta naujoji Lietuvos moksleivių Prezidentė, pasirašytas Lietuvos nepriklausomybės 25-mečio aktas.  Tai pat jaunas širdis smarkiau plakti vertė garsių Lietuvos politikos ir visuomenės veikėjų pranešimai, kuriais moksleivius iš visos Lietuvos  ragino būti pilietiškais bei drąsiais ateities Lietuvos piliečiais.

Balandžio 10 d. LR Seimo Kovo 11-osios Akto salėje vykusio LMS Pavasario forumo atidarymo metu sveikinimo žodžius tarė LR Seimo Pirmininkė Loreta Graužinienė, Švietimo ir mokslo ministras Dainius Pavalkis, naujai  išrinktas Vilniaus miesto savivaldybės meras Remigijus Šimašius bei LMS Prezidentas Antanas Mikalauskas. Lietuvos Nepriklausomybės Akto signatarė Nijolė Oželytė skaitė pranešimą „Ar apsimoka būti pilietišku?“, architektas, grupės „Antis“ lyderis, vienas Lietuvos Sąjūdžio iniciatorių Algirdas Kaušpėdas siekė moksleiviams atsakyti į klausimą  „Kas yra laisvė?“, o Lietuvos kariuomenės strateginės komunikacijos departamento skyriaus atstovas kalbėjo šiuolaikinei Europos ir pasaulio visuomenei ypač aktualia tema – „Informacinis saugumas“. Visi pranešėjai turėjo bendrą tikslą – įkvėpti atvykusius moksleivius būti pilietiškais ir tapti teigiamu pavyzdžiu kitiems bendraamžiams.

Forumo kulminacija tapo jaunųjų Lietuvos mokyklų atstovų pasirašymas Lietuvos moksleivių nepriklausomos Lietuvos valstybės 25-mečio Akte. Valstybės nepriklausomybės 25-mečio proga pasirašytame dokumente moksleiviai pasižadėjo saugoti savo šalies nepriklausomybę, branginti savo bei Valstybės laisvę ir prisiimti atsakomybę už jos ateitį. Kartu su jaunimu, dokumente savo parašą paliko ir vienas iš Lietuvos Sąjūdžio iniciatorių – Algirdas Kaušpėdas.

Balandžio 11 dieną vykusios LMS XXI-osios Asamblėjos metu Lietuvos mokinių savivaldų atstovams teko priimti vieną svarbiausių sprendimų šiais metais – išrinkti naująjį Lietuvos moksleivių sąjungos Prezidentą bei Revizijos komisijos narius. Asamblėjos metu LMS Prezidentas Antanas Mikalauskas pristatė metinę veiklos bei finansinę ataskaitas, taip pat buvo pateiktas Revizijos komisijos metinis organizacijos vertinimas. Po daugybės diskusijų ir kelių valandų, praleistų siekiant rasti tinkamiausią kandidatą užimti organizacijos vadovo pareigas, Lietuvos moksleiviai priėmė ryžtingą bei atsakingą sprendimą. Naująja Lietuvos moksleivių sąjungos Prezidente dvejiems metams tapo Akvilė Burneikaitė. Revizijos komisijos narių pareigas dvejų metų kadencijai užėmė 3 asmenys: buvęs Lietuvos moksleivių sąjungos Prezidentas Antanas Mikalauskas, Milda Kuraitė bei Ugnė Anelauskaitė. Po visų rimtų sprendimų moksleiviai vyko į Menų fabriko Loftą, kur įvyko naujosios Prezidentės krikštynos bei svečiavosi grupė „Biplan”.

MT narės: Eglė Daukantaitė 3D, Monika Tarikaitė 3B ir Emilija Gečaitė 2A.