Konstitucijos diena

(foto: http://www.advokatura.lt)

Konstitucija – svarbiausias ne tik mūsų šalies, bet ir daugelio pasaulio šalių įstatymas, užtikrinantis žmogaus teises, laisves ir pareigas valstybėje. Dabartinę Konstituciją Lietuvos žmonės patvirtino 1992 m. spalio 25 d. referendume. Būtent šiame valstybės piliečius vienijančiame dokumente atsispindi mūsų laisvės ir demokratijos pagrindai, siekis gyventi pagal visiems priimtinas vertybes ir vienodas taisykles. Spalio mėnuo pasižymėjo gausa renginių, skirtų LR Konstitucijos dienai paminėti ir  žinioms apie pagrindinį šalies įstatymą pasitikrinti.

Spalio 4 dieną įvyko pirmasis kasmetinio Konstitucijos egzamino turas, kuriame savo žinias tikrino daugiau nei 100 1-4 gimnazijos klasių moksleivių. Sėkmė ir garbė ginti mūsų gimnazijos vardą antrajame Konstitucijos egzamino ture nusišypsojo trečiokei Gabrielei Stepanovaitei.

Spalio 23 dieną jau į tradiciniu tapusį konkursą „ Pažink LR Konstituciją“ mūsų gimnazistus pakvietė Klaipėdos apygardos prokuratūra. Dėkojame savo teisines žinias pademonstravusiems ir neblogų rezultatų pasiekusiems  G. Stepanovaitei,  M. Pranulytei, L. Surbliui.

Spalio 26 dieną vėtrungiečiai : M. Klymantaitė, S. Pargaliauskaitė, D. Bušma, T. Margelis, D. Baužys, M. Lukošius, L. Surblys  savo jėgas išbandė Vytauto Didžiojo gimnazijos ir Klaipėdos miesto istorijos mokytojų organizuotame LR Konstitucijos žinovo konkurse. Džiaugiamės ir sveikiname M. Klymantaitę, D. Baužį, M. Lukošių ir L. Surblį, iškovojusius jame prizines vietas.

Prie Konstitucijos dienos paminėjimo prisidėjo ir 1-2 klasių gimnazistai, dalyvaujantys „Pilietiškiausios klasės“ konkurse. 2 c klasė ta proga parengė informacinį stendą ir žaidimą „Ką aš žinau apie Lietuvos Konstituciją?“ Jame savo sumanumą ir išradingumą geriausiai sekėsi parodyti 2e, 1e ir 1a klasių mokiniams.

Dėkojame visiems gimnazistams, dalyvavusiems konstitucinių žinių patikrinime ir lauksime jūsų kituose konkursuose!

Istorijos mokytojai