Konferencija „Poeto Vytauto Mačernio likimo žvaigždės“

Rudeniškai melancholišką spalio 12 dieną Telšių Žemaitės gimnazijoje nuaidėjo konferencija „Poeto Vytauto Mačernio likimo žvaigždės.“ (Beje, gimnazija šiemet švenčia 100 metų jubiliejų).  Šioje gimnazijoje mokėsi pats poetas V. Mačernis, kurio talentas, kaip žinia, prasiskleidė anksti. Prieš konferencijos pradžią pievelėje, esančioje šalia Žemaitės gimnazijos, buvo atidengtas V. Mačerniui skirtas paminklas, sukurtas skulptoriaus Gedimino Karaliaus. Pranešimus, susijusius su V. Mačernio asmenybe ir jo kūryba, skaitė mokiniai, mokytojai ir VDU dėstytojai. „Vėtrungei“  atstovavo 3e klasės mokinė Ieva Ruginytė. Jos pranešimo tema – „Trioleto žanro istorija ir Vytauto Mačernio trioletų ypatumai.“ (Lietuvių k ir literatūros mokytoja Kristina Lenartaitė-Gotaučienė). Taip pat savo pranešimą „Fatališkos meilės atspindžiai V. Mačernio laiškuose mylimajai“ pristatė 4c  klasės mokinys Eimantas Rimkus. (Lietuvių k ir literatūros mokytoja Rita Meržvinskaitė-Pamparienė). Apgaubti poezijos dvasios ir mintyse bandydami įminti jaunojo poeto likimo žvaigždžių mįslę, grįžome į savo Klaipėdą, pamažu blunkančią vakaro šešėliuose.