„Kino kūrėjų studijos“ filmų retrospektyva

Kovo 13 d. aktų salėje vyko Klaipėdos „Vėtrungės“ gimnazijos „Kino kūrėjų studijos“ filmų retrospektyva. Buvo peržiūrėti geriausi 2016-2019 m. sukurti mūsų gimnazistų filmai.
Aktų salė buvo beveik sausakimša, nes joje susirinko virš šimto žiūrovų, kurie plojo po kiekvieno peržiūrėto filmo. Per vieną pamoką spėta peržiūrėti dešimt filmų. Peržiūrą pradėjome nuo 2016 m. sukurtų filmų „Kai visi užmiega“ ir „Pakelk akis“ (režisierė Jūratė Samulionytė). 2017 m. per dokumentinio kino dirbtuves buvo sukurti du filmai – „Gamyklinis standartas“ ir „Aukštasis pilotažas“ – kuriuos pamatė žiūrovai; taip pat tais metais buvo sukurtas reklaminis gimnazijos filmukas „Ratuoti“. Iš 2018 m. kūrybos buvo parodyta TV serialo „Daužtas ir dingęs“ pilotinė serija, sveikos gyvensenos filmas „Mens sana in corpore sano“ bei elektroninės muzikos vaizdo klipas „Pass“, sukurtas kino stovyklos Grenoblyje (Prancūzija) metu, kur pagrindinį vaidmenį atliko Erika Jadenkutė (4D). Iš šių metų kino dirbtuvių peržiūrėjome du filmus – „Akimirka“ ir „Apokaliptika“.
Aišku, buvo parodyti ne visi „Kino kūrėjų studijos“ sukurti filmai per minėtą laikotarpį. Tam prireiktų bent dviejų pamokų laiko, o peržiūrai turėjome akademinę valandą. Tačiau gerai, kad yra besidominčių savo klasiokų ir bendraamžių kino kūryba, o dar svarbiau, kad yra kuriantys kino meną.

Tikybos mokytojas Dainius Sobeckis