Europos kalbų dienai – respublikinis „Scrable“ turnyras su vėtrungiečiais

Šių metų rugsėjo 20 dieną LCC tarptautinis universitetas Europos kalbų dienai paminėti organizavo respublikinį konkursą, kuriame 9-12 klasių mokiniai žaidė vieną populiariausių stalo žaidimų pasaulyje „Scrabble“. Daugelyje šalių jis naudojamas  mokant ir mokantis kalbų bei tobulinant gebėjimus: matematinius, komunikacinius, strateginio mąstymo ir kt.

Visos mokyklos dalyvės atsiuntė komandas sudarytas iš 3 mokinių, mokančių anglų, lietuvių, prancūzų arba vokiečių kalbas. Į turnyrą atvyko net 16 komandų iš įvairių Lietuvos miestų: Klaipėdos, Palangos, Mažeikių, Kauno ir kt.  Ant „Scrable“ žaidimo lentų daugiakalbės komandos turėjo dėlioti žodžius iš atsitiktinai ištrauktų raidžių, laikantis griežtų taisyklių. Renginyje buvo galima ne tik žaisti, bet ir klausyti, kalbėti, domėtis kitomis kalbomis. Besirungiančias komandas sveikino ir vertino autoritetinga komisija sudaryta iš Europos Komisijos vertimo raštu generalinio direktorato  LCC universiteto, Getės instituto, Prancūzų instituto Lietuvoje, Valstybinės lietuvių kalbos komisijos atstovų.

Klaipėdos “Vėtrungės” gimnazijai  atstovavo ir kelias valandas trukusiame įtemptame žaidime varžėsi 3 merginos: Emilija Bernotaitė 3c, Viktorija Dargevičiūtė 4c ir Ieva Mažonaitė 4c (prancūzų k., anglų k., lietuvių k.), pakviestos prancūzų/anglų k. mokytojų R.Klimienės ir B. Buinevičienės. Vienas žaidimo stalas buvo skirtas ir mokinius lydintiems mokytojams, kurie turėjo galimybė pajusti kovinę dvasią ir parodyti savo žinias. Tačiau dėl prizinių vietų ir vertingų dovanų varžėsi tik mokiniai.

Sveikiname mūsų gimnazijos komandos merginas, užėmusias 3 vietą.

Fotografavo  M. Pelenis 3c kl.