Ekspedicija „National geographic Orion” laive

2017 m. gegužės 12d.   Klaipėdos  “Vėtrungės“ gimnazijos geografijos mokytojos Greta Srėbalienė ir Solvita Dimienė dalyvavo ekskursijoje –  „National geographic Orion“ laive bendradarbiaujant su Klaipėdos universiteto dėstytojais ir doktorantūros studentais. Apsilankymo metu laivo ekspedicijos vadovė Alizé Carrère pristatė Orion laivo pagrindines erdves, jų funkciją. National Geographic turistai, pasak ekspedicijos vadovės, tai savo karjerą baigę (į pensiją išėję) profesoriai, mokslininkai, didelių įmonių savininkai, kurie nėra abejingi gamtos išsaugojimui. Dalyviai domėjosi, kaip pristatoma Lietuvos jūrinė aplinka laivo turistams. „National geographic Orion“ yra ledo klasės  laivas – ledlaužis. Juo galima  tyrinėti poliarinius ledynus ir povandeninį pasaulį. Laive sumontuota pati prabangiausia įranga, skirta giluminiam ir paviršiniam nardymui, fotografavimui, filmavimui po vandeniu ir sausumoje, todėl čia gausu nuostabaus grožio paveikslų iš tolimiausių pasaulio kampelių.  Į ekspedicijas leidžiasi pasiturintys  mokslininkai, fotografai, mokytojai, kurie kruizo metu atlieka mokslinius tyrimus, fotografuoja, vėliau apie tyrimus publikuojami straipsniai. Ekskursijos metu užmezgėme draugiškus ryšius su laivo įgula ir buvome pakviesti apsilankyti vėl, kai laivas atplauks į Klaipėdos uostą.

Džiaugiamės, galėdamos mokiniams papasakoti ir parodyti pasaulinį pripažinimą turinčio mokslinio žurnalo „National geographic“ užkulisius.

Gražių atostogų !