Diskusijų festivalis „Būtent!”

Rugsėjo 6-7 dienomis Birštono Vytauto parke vyko diskusijų festivalis „Būtent!“, pritraukęs ne tik moksleivius, mokytojus, lektorius, įžymybes, bet ir nemažai Lietuvos bei užsienio gyventojų bei jų augintinius. Trečius metus iš eilės vykęs diskusijų festivalis kvietė susitikti ir diskutuoti visuomenei aktualiomis temomis bei ugdyti Lietuvos diskusijų kultūrą. Šiemet festivalis siūlė daugiau nei 100 diskusijų su 300 pranešėjų bei moderatorių. Temų festivalyje buvo apstu: nuo seksualumo iki kibernetinio saugumo greitojo reagavimo pajėgų, nuo kalėjimų žalos iki Lietuvos verslo, atsidūrusio kryžkelėje tarp Kinijos ir JAV, nuo investicijų į darbuotojų sveikatą iki patarimų, į ką investuoti, kai tau  18 metų. Penktadienio vakaro pabaigą vainikavo Vido Bareikio koncertas.
Į Birštoną vyko Klaip4dos ,,Versmės“ ir S. Dacho progimnazijų moksleiviai., taip pat „Vėtrungės“ gimnazijos klasės mokinės: Emilija Bernotaitė, 3c; Domantė Dauskurdaitė ir Vanesa Niurnaitytė, 3e; Augustė Endriukaitytė, 4e kūno kultūros mokytoja Laima Ložienė. Prieš festivalį spėjome aplankyti Prienų apžvalgos bokštą bei pasivaikščioti po patį Birštoną.
Mūsų savanorės nepoilsiavo. Nuo ryto iki vakaro stovėjo „LTeam“ palapinėje, kvietė žmones dalyvauti loterijoje, kurioje laukė Lietuvos rinktinės prizai, supažindino dalyvius su būsimomis Olimpinėmis žaidynėmis Tokijuje, padėjo atsakinėti į istorinius klausimus apie žaidynes.
„LTeam’e“ galėjome ne tik bendrauti, bet ir pasidaryti laikinas tatuiruotes su simbolika, užsirašyti vardą trimis rašmenimis iš Tolimųjų Rytų (šią pramogą siūlė studentai iš Japonijos). Šeštadienio popietę svečius traukė rodomos krepšinio varžybos „Lietuva – Prancūzija“.

Vanesa Niurnaitytė,3e