Apsilankymas Klaipėdos universitetinėje ligoninėje

Gegužės 27 dieną gimnazistai apsilankė Klaipėdos universitetinėje ligoninėje, kur turėjo galimybę „pasimatuoti“ gydytojo profesiją: susipažinti su chirurginiais įrankiais, stebėti seselių ir gydytojų pasiruošimą operacijai, ligonio užmigdymą bei pirmąjį pjūvį operacijos metu.

Apsivilkę gydytojo aprangas, pagal reikalavimus mažiausiai tris kartus dezinfekavę rankas, stebėjome įvairaus pobūdžio operacijas: nuo raumens, stuburo, gimdos iki burnos vėžio operacijos. Visi norėjo pažvelgti iš arčiau į visas operacijas ir paklausinėti operuojančio gydytojo įvairių klausimų. Chirurgai pasidalino asmenine patirtimi, noriai priėmė mus stebėti jų darbą. Taip pat matėme operacinę, kurioje operacijas atlieka robotas, valdomas gydytojo. Lietuvoje tik vienintelėje  Klaipėdos universitetinėje ligoninėje yra roboto atliekamos operacijos. Jos atliekamos nuo 2018 m. rudens. Taip pat lankėme patologijos skyriuje ir autopsijos kabinete. Visi liko labai patenkinti. Mokinių mintys po apsilankymo operacinėje:

„Ši patirtis yra svarbi kiekvieno mokinio gyvenime. Pamatę viską iš arčiau galėjome suprasti, ar ateityje galime tapti gydytojais“.

„Tikimės tapti daktarais, bet patys tikimės neiti pas daktarus“.

„Labai džiaugiuosi suteikta galimybe stebėti iš arti išsvajotosios profesijos darbą bei šiek tiek susipažinti su jos specifika“.

„Labai patiko, kad buvo duota galimybė pabūti šalia chirurgo. Visada bijojau operacijų, ligoninių, bet dabar džiaugiuosi galėdama iš arti pamatyti atliekamą operaciją. Galiu pripažinti, jog man tai buvo iššūkis“.

„Gavau puikią galimybę pamatyti operaciją iš arti. Dabar dar labiau noriu sieti gyvenimą su medicina. Iš pradžių bijojau, bet pamačiusi užsinorėjau dar labiau tuo domėtis. Niekada nepamiršiu šios patirties“.

„Visada norėjau pamatyti tai gyvai ir dėka mokytojos aš gavau tą galimybę. Buvo labai įdomu. Nežinojau, kaip reaguosiu. Ar galėčiau sieti savo gyvenimą su medicina? Dabar jau esu tvirtai apsisprendusi“.

Biomedicinos mokytoja Dainora Ruškytė