Antrą kartą Vakarų Lietuvoje organizuotas unikalus projektas tapo tarptautiniu

2017 m. gruodžio 1 d. gausus būrys (daugiau negu 70) Vakarų Lietuvos gimnazijų mokinių, mokytojų, Klaipėdos Universiteto studentų ir dėstytojų, LCC universiteto dėstytojų ir Amerikos ambasados finansuojamo projekto dalyvių iš JAV susirinko Klaipėdos „Vėtrungės“ gimnazijoje aptarti ir pasidžiaugti unikalaus projekto rezultatais. Nuo spalio mėn. pradžios  iki lapkričio mėn. pabaigos Klaipėdos „Vėtrungės“ gimnazijos anglų k. mokytojų metodinė grupė organizavo virtualų rašinio konkursą anglų kalba tema  „Ateities iššūkiai, didelės galimybės: jauni žmonės viską gali išbandyti“  (‘Future challenges, big possibilities: youth can take action‘) Vakarų Lietuvos gimnazijų mokiniams. Po 2015 m. pirmojo konkurso norėjome tęsti virtualų bendravimą ir sujungti skirtingo lygio institucijų (mokyklų, universitetų, JAV ambasados finansuojamos programos „Fulbright award“ dalyvių) pajėgas. Pirmiausia sukūrėme specialų el. paštą, surinkome 27 žmonių vertintojų komandą, kurią sudarė gimnazijų mokytojai, KU, LCC universitetų dėstytojai ir studentai, o prie jų prisijungė 4 vertintojai iš JAV ir 1 doktorantė iš UK Bath universiteto. Taip pat suradome 7 įvairias institucijas rėmėjas (Pearson Education, AMES, Kalba.lt, knygynai Litterula, Rotas, Oxford University Press, LCC universitetas) . Konkurse pakvietėme dalyvauti Klaipėdos miesto ir rajono, Kretingos rajono, Palangos miesto, Šilutės rajono, Skuodo ir Neringos miesto gimnazijų mokinius. Dalyvių gausa pradžiugino. Rašinius  atsiuntė 35 dalyviai iš 15-os mokyklų , o jiems padėjo 23 mokytojai. Norėdami pasiekti objektyvumą, darbus kodavome. Kiekvieną darbą vertino 5-6 vertintojai (2 mokytojai/dėstytojai, 2 studentai, užsieniečiai – viso 32 žmonės). Baigus pirmąjį vertinimo etapą, geriausius darbus atrinko speciali komisija, kuriai vadovavo LCC universiteto anglų k. ir literatūros katedros vedėja  dr. Robin Gingerich. Baigiamajame renginyje konkurso virtualų darbą pakeitė nuoširdus dalyvių bendravimas: amerikiečių svečių prisistatymas, visus dalyvius subūręs žaidimas, jų atlikta nuoširdi daina iš kino filmo, „Vėtrungės“ gimnazijos meno kolektyvų pasirodymai (dainininkų ir šokėjų) ir apdovanojimų ceremonija. Visiems dalyviams ir jų mokytojams įteikti dalyvių pažymėjimai, o nugalėtojai, nominuotieji ir jų mokytojai apdovanoti padėkos raštais ir rėmėjų prizais. Aktų salę papuošė ir dalyvius sudomino paroda su mokinių rašinių ištraukomis ir 2015 m. konkurso mokinių rašinių knyga. I-II gimnazijų klasių grupėje buvo apdovanoti 7 mokiniai. 4 mokiniai laimėjo prizines vietas (Vitalija Barauskaitė Šilutės Vydūno gimn. – I vieta), o likę 3 – apdovanoti nominacijomis už kūrybiškiausią, gerą kalbinę raišką, originaliausią rašinį.  III-IV gimnazijų klasių grupėje buvo apdovanota 10 mokinių. 5 mokiniai laimėjo prizines vietas (Gintė Špogaitė Kretingos raj. Vydmantų gimn. – I vieta). Likusieji 5 – apdovanoti už kūrybiškai panaudotas idiomas, vaizdingiausią kalbą, už energetinių problemų pateikimą, originaliausią pavadinimą, novatoriškiausią rašinį. „Vėtrungės“ gimnazijos 3 B kl. mokinė Jorinta Ramanauskaitė (mokyt. Raimonda Raškevičė) užėmė II vietą. Konkurso rezultatus aptarė ir dalyvius sveikino garbūs svečiai: „Vėtrungės“ gimnazijos direktoriaus pavaduotojas Ramūnas Dobranskis, LCC universiteto anglų k. ir literatūros katedros vedėja  dr. Robin Gingerich, Klaipėdos Licėjaus mokytoja, vertinimo komisijos narė Ingrida Macytė, JAV atstovai Veronica Pidduck, Katrina Karlsons, Joseph Recupero.

Birutė Buinevičienė, konkurso organizacinio komiteto pirmininkė